Поки батьки не бачать, діти лаються матом

Епідемія нецензурщини охопила українських підлітків: кожний другий підліток брудно лається у побуті, щоправда, за межами дому - на вулиці та в молодіжних гуртах.

Психологи у дитячій лайливості винуватять дорослих і застерігають, що таке масове лихослів'я - вірна прикмета особистих дитячих проблем.

Лайка зараз норма у розмові між собою у підлітків-хлопців, які лайки не соромляться і брутальними словами козиряють просто на вулиці. Міцні слівця у дітей не лише у мові, вони у шкільних зошитах, на під'їздах і на стінах. Навіть найгарніші місця Києва спотворені нецензурними малюнками.

Школярі возвели нецензурну лексику у ранг мистецтва: вони пишуть ці слова усюди – на парканах і на стінах власних будинків. І навіть удома, поки батьки не бачать, слухають лайливі пісні на власних мобільних телефонах.

Дев'ятикласниця Аня показує свої нецензурні надбання. Разом із подругою співає пісні напам'ять. Пояснити чітко, чому любить таку недівочу музику не може. Хлопці із благополучних сімей, де матюкатись заборонено, кажуть, що лайка у підлітків - ознака дорослішання, а лайливі пісні серед тінейджерів найчастіше стають хітами.

Співак репу Олександр 4 роки співає пісні, як він каже, про реальне життя, а воно буває різне і не завжди нормативне.

"Мат римувати набагато простіше, ніж римувати слова, якусь свою ідею, а не набір слів. У мене не стоїть питання чи ставити мат", говорить він. Одначе співак сороміцького стилю із лайкою зізнається, що свого сина мату б не навчав, проте упевнений, що це за нього зробить життя.

З ним згодні психологи, які впевнені, що нецензурні слова діти вперше чують від дорослих, а вже далі повторюють один одному. Водночас психологи вказують на інше - масове лихослів'я поміж підлітками свідчить про велику кількість особистісних проблем серед юного покоління.

Перша серед них: непевність у собі. Брутальним слівцем діти компенсовують власну несміливість, зокрема і сексуальну. У період статевого дозрівання підлітки також матами часто розряджають невідому їм енергію тіла, яка ще не має достатньої реалізації. Мат  іноді стає і своєрідним протестом проти норм суспільства, звичним для їх віку.

"В міському транспорті кожен другий дорослий не бачить нічого поганого в тому, щоб видати собі нецензурний текст. При цьому їдуть діти, підлітки", говорить психолог Наталя Бережна.

Статистика свідчить, що у нас епідемія лихослів'я. 55 % українців зовсім не бентежить ненормативна лексика у фільмах і лише 20 % вимкнуть телевізор, зачувши мати. Це останні дані Українського інституту соціальних досліджень І при цьому всьому більшість дорослих переконані, що їх діти не вживають матюків.

Нагадаємо, цикл журналістських розслідувань "Поки батьки не бачать" стартував 18 січня і транслюватиметься по буднях в основному випуску ТСН о 19:30.

Читайте також:
По слідах сюжету ТСН буде порушено кримінальну справу
Поки батьки не бачать, діти виховують себе самі
Поки батьки не бачать, діти ґвалтують школярів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: