Поки батьки не бачать, діти накладають на себе руки

Суїцид молодшає. Фахівці констатують: нинішні діти вже з 5-річного віку здатні прийняти рішення піти з життя. У ТСН - чергове розслідуваня із циклу "Поки батьки не бачать".

Щорічно понад 200 підлітків вирішують заподіяти собі смерть. Кожен другий школяр хоча б раз у житті думає про самогубство.

Дев'ятирічна дівчинка, про яку йдеться у сюжеті, зав'язала собі зашморг, бо думала, що її не люблять. Слідство з'ясувало: до дівчинки були неуважні, проте кримінальної справи не порушили. Список байдужих надто довгий.

Активна, лідерка за вдачею, із гарними оцінками – 9-річна Софія хотіла бути найкращою  і у в своєму четвертому  класі. Улюблениця, наймолодша дитина в заможній родині.  Батьки багато працювали, одначе дівчинка не знала відмови у подарунках.  Її виховували як царівну.

Це трапилось того нещасливого дня. У дівчинки розболілась голова.  Проте усі медпункти виявились зачинені. Вона годину бігала від кабінету до кабінету. Після школи пішла  додому. Рідні  досі не можуть зрозуміти, чому з дорослих у школі тоді  ніхто не пішов із нею.

Удома  нікого не було. Вона голосно ввімкнула музику. Зачинилась у  тренажерному залі. З  ремінця  махрового халата зробила петлю. І задушилась.

Мати і сестра досі не можуть оговтатись від цієї втрати. Не можуть зрозуміти -  чому і не хочуть вірити, що дівчинка  пішла на самогубство свідомо.

Життєрадісна  удома  - у школі із друзями Софія  ставала  іншою ..Виявилось що ніхто не знав правди.  Софійка   старанно затирала образливі і знущальні слова, написані однолітками в її щоденнику. Сама замальовувала їх коректором. А писали там різне - зневажливе і насмішкувате.

Анкета друзів - така є чи не в кожного школяра - була і в покійної Софійки. Гортаючи сторінки, ми помітили - діти передчували трагедію. Усі вірші тут занадто сумні. Діти раніше за дорослих знали – 9-річна школярка задумала самогубство 

В одній з таких  шкільних анкет Софійка написала  - "я хотіла бути щасливою... але не змогла". Уже після смерті її друзі почали розповідати - це не перша спроба самогубства. Того дня у роздягальні дівчинка раптом дуже слізно попрощалась із усіма друзями.

Ніхто із дорослих - ні батьки, ні вчителі -  про спроби суїциду маленької дівчинки не знали. Хоча вона на кожному кроці  волала про допомогу.

У класі, де дівчинка вчилась, за її партою досі ніхто не сидить. Діти сумують і шкодують. Для багатьох - це травма на все життя.

Слідчі, які розбирались у цій справі,  у вердикті одностайні - до дівчинки були неуважні!  Усі - заклопотані батьки,  зайняті вчителі,  несвідомі своєї жорстокості однокласники.

За кілька хвилин до повішання  Софія зробила свою останню фотосесію. На фото навіть видно шнурочок, який вона приготувала  для петлі. Вона  навіть усміхається.

Психолог каже, трагедія  Софії дуже показова  для нинішнього часу. Діти, виховані на супергероях, що б'ються вмирають і оживають, наважуються на самогубство і мріять, що вони знову почнуть життя спочатку, як в кіно.

І врятувати від смерті  вдається лише кожну  десяту дитину, яка  наважилась на цей крок. 

Нагадаємо, цикл журналістських розслідувань "Поки батьки не бачать" стартував 18 січня і транслюватиметься по буднях в основному випуску ТСН о 19:30.

Читайте також:

Поки батьки не бачать, діти ґвалтують школярів

Поки батьки не бачать, діти тікають з дому 

Поки батьки не бачать, діти вбивають людей

ВідеоПоки батьки не бачать, діти накладають на себе руки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: