Поки батьки не бачать, діти потрапляють в угруповання

Кожен третій підліток є членом молодіжного угруповання. Серед найпопулярніших - емо, панки, хули і скіхеди.

Соціологи констатують, що молодіжні субкультури стали масовим явищем: чи не кожен третій підліток є членом молодіжного угруповання. Серед дітей нині не модно бути звичайним, потрібно виділятись з натовпу. Течій, в які записують себе школярі, десятки. У найнебезпечніші і наймасовіші з них потрапляють діти батьків, котрі поки що не бачать. Серед найпопулярніших - емо, панки, хули і скіхеди, дорослим у їхній світ - зась.

Діти вдягають на голови протигази, беруть зброю і нишпорять небезпечними місцинами. Так дев'ятикласник Сашко займає вільний від уроків час і каже, що це такий стимулятор адреналіну.

Підлітки імітують тут зовсім недитячу гру – страйкбол. Це військове змагання, наближене до реальності, де стріляють із точних пластмасових копій зброї. Хлопці свої пістолети не показують і швидко тікають. Улюблені місця підлітків - це закинуті і недобудовані споруди.

У таких місцях, як кажуть самі діти, поки їх не бачать дорослі - вони шукають незвичних емоцій.

Чим дітям зайнятись у вільний час знали у Радянському Союзі піонери. Україна досі так і не знайшла достойної заміни цій системі позашкільної освіти. Нинішні школярі змушені самі урізноманітнювати собі життя.

Серед дітей нині модно виділятись з натовпу, не боятися смерті і нехтувати правилами. Найпопулярніше шкільне угруповання у столиці - це Емо. Їх можна впізнати за чорно-рожевою гамою одягу і обов'язковою гривкою на чолі. Емо - від слова "емоція". Це ті, хто не криється у своїх почуттях. Емо якщо плачуть – то сильно, якщо сміються - то голосно.

Головна небезпека чорно-рожевих підлітків - культ самогубства. Діти цього навіть не приховують. Одна з дівчат каже, що ріже вени через те, що її ніхто не любить з хлопців. Аби стати справжнім емо, діти проходять спеціальні, часто жорстокі випробування. Вони називають це посвятою. Найстрашніше для цих дітей – це залишитись емо. Дорослі емо доводять самогубство до кінця.

Друге за популярністю угруповання – хули або хулігани. Сюди приймають лише хлопців, футбольних фанатів і тільки після випробування бійкою. Десятикласники Данило і Влад таку посвяту пройшли.

У хулів культивують кулаки. Відтак ці підлітки набувають звички бути агресивними і битися з усіма за дрібниці. Головні битви хулів - футбольні. Для цього вони спеціально беруть із собою битку та вдягають захисні боксерські бинти.

Одіознішими за хулів – панки. Вони носять ірокеза на голові, розмальовують волосся в різні кольори, не цураються лайки та особливо випивки.

Сімнадцятирічний панк Ігор розповідає, що ірокез у нього - це стан душі, кричуща зачіска як спротив стандартам і несправедливості. Вони уникають усталених для всіх правил поведінки.

Старшокласниця Ірина - панк у минулому. Називає панків товариськими - одначе неохайними, бо не люблять мити голову. За посвяту в дітей панків - випробування сміттям, потрібно залізти у сміття - тоді ти панк Головна небезпека панків - вони часто не можуть повернутися до суспільства і неохайність.

Найнебезпечнішими є скінхеди - агресивні підлітки, часто саме під впливом дорослих стають на цей шлях. Люблять ходити з напівзакритими обличчями, зловживають алкоголем і лайкою, захоплюються нацистською символікою .

Олексій скінхедом став у 12 років, в нього своя віра у вищість слов’янів і страшне слово вбивство його не лякає. Він визнає, те що він сповідує для дітей небезпечно, одначе каже по-іншому жити не може. Його батьки його не розуміють.

У столиці нині розслідують справу школяра-скінхеда, якого підозрюють у вбивстві темношкірої людини. Головна небезпека такого захоплення для дитини - в’язниця, дитиною часто маніпулюють і штовхають до тяжкого злочину.


Усі субкультури, кажуть фахівці, заважають дитині адаптовуватись і досягати успіху в суспільстві. Ці діти вчасно не дорослішають і схильні до нездорового способу життя. Водночас батькам психологи радять не панікувати, а відвертати підлітка іншими зацікавленнями, як варіант - записувати до різних гуртків.

Нагадаємо, цикл журналістських розслідувань "Поки батьки не бачать" стартував 18 січня і транслюватиметься по буднях в основному випуску ТСН о 19:30.

Читайте також:

Поки батьки не бачать, дітей виховують чужаки

Поки батьки не бачать, діти живуть на цвинтарі
Поки батьки не бачать, діти виховують себе самі
Поки батьки не бачать, діти накладають на себе руки
Поки батьки не бачать, діти ґвалтують школярів
Поки батьки не бачать, діти тікають з дому
Поки батьки не бачать, діти вбивають людей

ВідеоПоки батьки не бачать: діти з головою поринають у субкультури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: