Поки батьки не бачать, діти виховують себе самі

Ніхто точно не знає, скільки українських дітей ростуть без батьківської опіки через трудову еміграцію.

Заочне виховання  або соціальне сирітство, як наслідок трудової міграції українців за кордон. Скільки громадян України виїхали на заробітки не відомо: за одними даними це 3-4 мільйони, за іншими 6-7. Досі в країні так ніхто і не підрахував - скільки їхніх дітей залишилися без опіки одного або двох батьків. Фахівці тільки констатують, що більша частина з них у найкритичнішому, підлітковому віці

Замість маминого поцілунка зранку - пісня з мобільного, яка піднімає до школи дівчаток. Так починається дві тисячі сто дев'яносто перший день без мами. Бабуся каже, що так тяжко жити і шкодує, що поруч немає біля них мами

На кухні зі самого ранку бабуся готує не тільки сніданок, а ще й обід і вечерю. Потім вонаїде додому, а дві онучки - Катя та Марина - залишаться вдома самі. Так вони живуть вже шість років. Відколи мама поїхала на заробітки до Італії.

Коли матір виїхала за кордон, Каті було шість років. Вона ще навіть не ходила до школи. Сьогодні уже у шостому класі. Марині вже двадцять, вона - студентка.

Схожа історія і в Дмитра, який живе у цьому ж будинку. Таких дітей чимало. Батьки - на заробітках і  Дмитро пояснює причину.

На стінах будинку – червоні хрестики - небезпечні зони багатоповерхівки. Вже кілька років, як будинок визнали аварійним, а мешканці масово заробляють гроші в інших країнах на нові квартири.

За словами хлопця, його мати вже три роки на заробітках. Дмитро, каже, що хочеться, щоб мама допомогла зробити уроки чи просто пішла з ним погуляти.

Роксолана теж залишилась без маминої турботи - мати та бабуся дівчини поїхали на заробітки, коли їй було вісім. Роксолану залишили з прабабцею, яка весь час хворіла і померла цієї осені. Але це все одно не повернуло матір до доньки. Тепер вона живе з дідом.  

Вчителька Роксолани каже, що усмішка в неї на вустах трішечки не така, як в інших дітей, здається, що вона добряче обділена долею.

Мати і бабуся з Італії забороняють Роксолані в Україні спілкуватися з журналістами. Але Роксолана розповідає про маму і навіть показує фото з Італії зі
сестричкою Аврора, яка народилася вже там, від нового чоловіка матері.

Коли Роксолана побачить маму знову не знає ніхто. За  п’ять років до України вона ще не приїжджала жодного разу.

Діти трудових мігрантів - звичне явище у школі. Покинуті батьками, вони живуть скрізь - на заході, сході і центрі країни. Мільйони співвітчизників їдуть за кордон шукати кращого і втрачають те, що вже мали тут.

Батьки кажуть, що поїхали для того, щоб у них було гарне майбутнє, для того, щоб вони могли вчитися, для того, щоб мали, де жити. І дитина, залишившись тут відчуває, що вона зобов'язана так жити, бо все це, що відбувається – це заради неї.  

Нагадаємо, цикл журналістських розслідувань "Поки батьки не бачать" стартував 18 січня і транслюватиметься по буднях в основному випуску ТСН о 19:30.

Читайте також:

Поки батьки не бачать, діти накладають на себе руки

Поки батьки не бачать, діти ґвалтують школярів

Поки батьки не бачать, діти тікають з дому 

Поки батьки не бачать, діти вбивають людей


ВідеоСоціальне сирітство, як наслідок трудової іміграції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: