"Різники": як розпізнати справжнього маніяка

"Різники": як розпізнати справжнього маніяка

в кожній людини сидить звір, який може вийти з-під контролю / Фото: nnov.kp.ru

ТСН продовжує циклу історій про кривавих різників. Ви дізнаєтесь як спіймали найкривавішого українського вбивцю, а психологи розкажуть, як відрізнити маніяка від нормальної людини.

Говорячи про маніяків, психологи пояснюють, що в кожній людини сидить звір, який може вийти з-під контролю. Але нормальній, психічно здоровій людині думка про вбивство собі подібного ніколи не прийде.

"Насправді людина не хижак, людина – це соціальна істота", - каже психолог-кримінолог Юрій Ірхин.

Людина не народжується маніяком. Генетично це не передається. Хоча до середини 20 століття вважали, що маніяка можна визначити за кількома рисами - потворне обличчя, витягнуті вуха, довгі пальці. Психолог запевняє, що навпаки – чим непривабливіша зовнішність людини, тим вона є добрішою.

В людині дві сутності - соціальна і біологічна, простіше кажучи - тваринна. Якщо міцно тримати тварину в клітці - боятися нічого. Але якщо клітка не витримає - чекати можна найгіршого.

Після вчинення вбивства злочинцю хочеться здійснювати інші злочини – бажання все зростають, форми вбивств стають все більш збоченими.

Маніяків серед нас більше, ніж нам здається. От тільки одні убивають і ґвалтують, а інші - можуть бути тихими і милими.

Манія або маніякальність - це одна найвищих ступенів залежності від чогось, кажуть фахівці. Того ж таки футбольного фаната можна назвати маніяком, але тільки футбольнім.

Чи здатна людина на вбивство – підкажуть психологічні тести, але проводити їх має лише фахівець.

Наприклад, за допомогою чорнильних плям Роршаха визначають накопичення афектів та готовність до афективного вибуху.

Це дзвіночок, який попереджає про психологічне перенавантаження. Втім - це не патологія, якщо внутрішній контроль працює.

Він залежить напряму від нервової системи. Її силу теж можна виміряти. Нервова система як індикатор межі маніакальності: від 0 до 2 - слабка, від 2 до 6 середня, і від 6 - сильна.

Якщо все населення планети за силою нервової системи поділити, то середньої сили нервову систему мають 50 %. Десь 20 -25% - люди з сильною нервовою систему - вони витримують практично будь-які стреси. Всі інші - це група ризику.

Та щоб випустити на волю внутрішнього звіра, який почне убивати і нищити - навіть людям зі слабкою нервовою системою треба пережити колосальний стрес.

Що підштовхнуло до звірства найвідомішого українського маніяка Анатолія Онопрієнка? Він нарікав на спецслужби, говорив, що хтось керував ним, наказував здійснювати вбивства жорстоко.

Керувати людиною за допомогою гіпнозу, як казав маніяк, справді можливо. От тільки не так довго, як здійснював вбивства Онопрієнко. Вбивство, найпевніше, буде разовим, для наступного знадобиться новий піддослідний.

Через добу в керованого вбивці відбудеться розпад психіки або патологізація, і він втратить свідомість, або помре.

Онопрієнка, через усі його історії про прибульців, невідомі голоси, що віддавали накази - навіть обстежили в психлікарні. Та схоже - маніяк просто "косив".

Онопрієнка затримали на Великдень, на вулиці Іоанна Хрестителя в місті Яворові. Міліція приїхала перевірити підозрілого чоловіка, на якого поскаржився один із сусідів.

Онопрієнко відчинив двері людям у цивільному і спокійно пішов у кімнату по обріз. Правоохоронці й не здогадувалися, до кого завітали. Про всяк випадок зупинили чоловіка і цим врятували собі життя.

У нього виявили книжку з записами місць всіх убивств. Вони формували хрест. Його задум був - убити за християнськими канонами на 9, 40 днів жалю, а також на річницю.

Від задуманого маніяку вдалося виконати сьому частину - півсотні жертв.

Продовження кривавих спогадів дивіться у наступному сюжеті  ТСН "Різники" – 31 серпня о 19:30.

Ви  дізнаєтеся, чим маніяки відрізняються від серійних убивць, побачите людину, яка вижила після нападу душогуба і почуєтте каяття довічно засудженного ката.

Читайте також:

"Різники": кривава місія маніяка Онопрієнка

На Рівненщині псих убив трьох людей ніжкою від ліжка

Чернігівський маніяк приїхав до столиці

"Різники": як розпізнати справжнього маніяка

"Різники": як розпізнати справжнього маніяка

Повʼязані теми:

Наступна публікація