Тіло в діло: 95% жінок стали секс-рабинями добровільно

Україна є одним з найбільших постачальників товару для секс-індустрії в Європі. При цьому більша частина дівчат йде у цю справу добровільно.

Тільки 5% жінок в секс-індустрії справді є рабинями

Тільки 5% жінок в секс-індустрії справді є рабинями

Україна постачає до тіньової секс-індустрії Європейського союзу 7% рабинь. Це одна з сировинних баз для работоргівців.

На відверті пропозиції стати секс-верстатом пристають тисячі українок. За словами рятівника секс-рабинь Ігоря Гната, тільки 5% в проституції є справді секс-рабинями, всі інші прийшли до цієї індустрії добровільно.

Він разом з журналістом німецького телеканалу RTL Бурхартом Кресом є авторами розслідування про работоргівлю українками у Німеччині. Ігор Гнат береться лише за ті випадки, коли жінка і справді жертва. Одна з них - колишня секс-рабиня Олена Філіпова.

Вона приїхала в Угорщину працювати в ресторані кухарем. Її примітив албанець, і на залицяння вона відповіла. Саме албанці контролюють експорт живого товару на теренах Європи, про це Олена довідалася надто пізно. Жінка переїхала до нього жити і перевезла з України 3-річну доньку.

"Він приїхав, нас побив, усе позабирав, сказав: буде все, як я сказав. І дитина у нього залишився", - розповіла жертва секс-індустрії.

3-річну Юлю тримали заручницею, щоб мама сумлінно працювала. Олену перепродували ще двічі. Нових господарів вона вмовила визволити дитину.

"Вони допомогли провести дитину через кордон, тому що в неї не було документів, і сказали: тепер ти будеш за все розплачуватися".

Новим власникам тіло українки приносило 3 тисячі доларів на тиждень. Завдяки своїй слов'янській зовнішності білявка Олена вважалася "елітним товаром", тому її берегли. Але жінка розповідає про страшні катування інших невільниць, котрі вже втратили товарний вигляд.

Скільки українок не повернулися з таких закордонних мандрів, не знає жодна статистика.

Офіційно міжнародна організація з міграції надала допомогу 6000 українців за 10 років, які були і трудовими і сексуальними рабами.

Проте і ці цифри не дають достовірної картини експлуатації українців закордоном. Бо живий товар плине на експорт значно жвавішим потоком. Географія поставок має промислові масштаби - 55 країн. "Російська Федерація Туреччина, Польща, Чехія, Італія, Об’єднані Арабські Емірати – це перша п’ятірка", - пояснює заступник координатора програм з протидії торгівлі людьми МОМ в Україні Оксана Горбунова.

Торговці більше не викидають на вулицю відпрацьований матеріал, як це було ще 5 років тому, бояться, що жертва все розкаже в поліції. Зараз жінкам купують зворотній квиток і наказують мовчати.

Олена про свої поневіряння мовчала 10 років. Після тривалої реабілітації, вивчилася на перукаря. Також розповідає дівчатам з інтернату про справжні умови роботи за кордоном. Не маючи спеціальності, не знаючи мови, там не можна заробити грошей, лише потрапити лише в біду.

Докладніше дивіться у спецпроекті ТСН "Тіло - в діло".

Читайте також:

Тіло в діло: інтим-бізнес розвивається і в умовах кризи

Тіло в діло: як стають повіями

Тіло в діло: за секс з повіями пропонують саджати на три роки

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie