Корупція у церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів

Корупція у церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів

Отца Юрія після корупційного скандалу не пускають у власний храм

У церкві, як і в мирському житті, процвітає корупція. Тих, хто не згоден давати хабара, відлучають від церкви і позбавляють сану.

Для того, щоб отримати сан священика необхідно заплатити хабар більше тисячі доларів, вартість парафії у церкві оцінюють кількістю будинків. У багатому селі вона обійдеться у півтисячі доларів.

У Рівному кілька відлучених від церкви священиків, котрі не погодилися давати хабарі, семінарист та віряни створили ініціативну групу, щоб захистити свої інтереси. Вони пишуть листа до найбільших конфесій, вимагаючи чесного церковного суду.

Наприклад отець Юрій, котрий 12 років прослужив священиком у церкві на Рівненщині, позбувся приходу через те, що наважився розповісти про корупцію у церковних колах.

"У нас все продається і купляється: сан, прихід , нагорода", - каже отець Юрій.

Після цього йому заборонили служити і навіть заходити на територію свого колишнього храму.

Випускника семінарії Тараса відлучили від спілкування з церквою, коли він відмовився платити, щоб отримати сан священика. Старші учні семінарії ще з першого курсу розповідали, що за отримання сану треба заплатити чималі гроші.

За словами отця Василя, котрий на хабар погодився, він заплатив 600 доларів за отримання парафії, та 300 за хіротонію, 150 доларів за висвячення на диякона і ще 150 - у священики. Ті, хто опікувався корупційною схемою, навіть назвали імена тих, кому підуть гроші. Серед яких владика Євсевій. Проте після отримання приходу, отець Василь поправив там лише півроку, після чого його позбавили роботи. У його вагітної на той час дружини після цього стався викидень.

Зі свого боку, владика Євсевій запевнив, що всі слова про хабарі – наклеп, а головний інтриган - колишній отець Юрій, який, за словами владики, навіть не має документів, котрі підтверджують його сан.

Предстоятель Української православної Церкви Московського патріархату, Блаженнійший Митрополит Володимир заявив, що корупції в його патріархаті немає. За його словами, парафію дають колегіальним рішенням. "Тут хабара треба було багато дати, бо в нас 12 членів сенода", - пояснює він.

Глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар визнав, що у корумпованому суспільстві можлива корумпована церква. "Деякі з цих закидів можуть бути оправдані, і тому в церкві існують певні механізми контролю", - розповів кардинал.

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет повідомив, що розмови про корупцію є, але доказів немає. Проте впевнений, що чинити суд і карати винних має лише церква.

За якою схемою дають парафії і скільки вони коштують, дивіться у сюжеті ТСН.

 

Читайте також:

Українські священики влаштували війну за пожертви

Середній українець витрачає на церкву 33 тисячі гривень за життя

Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

Російська православна церква вважає кризу благословенням

Хабарництво серед священиків

Хабарництво серед священиків

Повʼязані теми:

Наступна публікація