Священиків, які розкрили корупцію у церкві, хочуть позбавити сану

Священиків, які розкрили корупцію у церкві, хочуть позбавити сану

Отець Юрій вже позбувся приходу через те, що наважився розповісти про корупцію

Рівненська єпархія рекомендувала Синоду УПЦ КП позбавити сану та відлучити від церкви людей, які розповіли ТСН про корупцію серед святих отців.

Після виходу спецпроекту "У Бога за пазухою" на телеканалі "1+1" Рівненська єпархія УПЦ КП вирішила покарати героїв сюжетів, які розповіли про хабарництво та зловживання у православній церкві.

Після розслідування ТСН про корупцію серед святих отців, митрополит Рівненський і Острозький УПЦ КП Євсевій своїм указом звільнив з посади благочинного (головного районного священика) та спробував позбавити парафії батька одного із героїв сюжету, колишнього семінариста Тараса Рябчевського.

Але прихожани храму УПЦ КП у селищі Демидівка заступилися за свого священика і сказали, що не дозволять у храмі, який вони будували, вирішувати що-небудь без них і, якщо треба, боронитимуть церкву.

Крім того, єпархіальна рада Рівненської єпархії рекомендувала Синоду УПЦ КП (колегіальний орган із 7 єпископів на чолі з патріархом Філаретом) позбавити сану священнослужителів, які викривають зловживання у православній церкві (отця Юрія Велігурського, отця Степана Маринича, диякона Віталія Поровчука) та відлучити від церкви трьох вірян: Тараса Рябчевського, Богдана Лимаря і Сергія Одарченка.

Водночас, як стверджують члени Церковно-громадської ініціативи з розслідування корупції і хабарництва, зловживання у церкві тривають.

Зокрема, у Свято-Покровському соборі Рівного ігноруються парафіяльні збори. Внаслідок цього всі посади розподілені між групою наближених до митрополита Євсевія людей і повністю проігнороване волевиявлення парафіян собору.

Читайте також:

Корупція у церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів

На Львівщині священик організував групу крадіїв автомобілів

Як церква заробляє гроші на вибори

Середній українець витрачає на церкву 33 тисячі гривень за життя

Повʼязані теми:

Наступна публікація