У Бога за пазухою: дивовижні священики
Байкери, рокери, солдати, зодчі - усі вони у Бога за пазухою , всі - сучасні панотці і всі - майстри на всі руки.
Байкер, священик Анатолій
Один попросив у Бога зберегти йому життя на війні, натомість пообіцяв стати священиком. Іншого надихнула музика гурту "Пінк Флойд". А хтось покинув політичну кар'єру заради віри та поезії. Знайомтеся - дивовижні люди.
Голос, наче оперний, зовнішність богатиря - отець Анатолій служить уже 17 років. Парафіяни священиком задоволені - він і церкву до ладу довів, і на відміну від інших, - сучасний.
Ряса в орденах - більшість із них - за військові заслуги. Про службу в погонах отець тепер говорити не хоче - секретні спогади, та й болючі. На війні він уперше свідомо звернувся до Бога., пообіцяв, якщо залишиться живий, стане священиком. Він опинився у шпиталі, коли вийшов звідти, згадав про свою обіцянку.
По-військовому зібраний, панотець швидко знайшов спільну мову з парафіянами. Церкву почали відбудовувати. Дещо згодом парафіяни дізнались і про хобі свого настоятеля – мотоцикли.
Байкер, каже священик, це не синонім алкоголю і бешкету, принаймні для нього. Хоч у тусовці чи на дорозі доводиться крити міцним словом - але у жодному разі не образливим. Крилату фразу позичив у свого шкільного викладача з хімії: "Ангедрить твою перекись водорода!"
Правила для байкера на дорозі, як Біблія для священика, у житті. Правил дорожнього руху ніколи не порушуе. Хоча, додає батюшка, усі грішні. Коли бував за кермом авто, доводилося порушувати ПДД. За гріхи відповідає перед Богом, за порушення дорожніх правил - перед ДАІ. Якось зупинили просто так, каже духівник.
Чого тут дивного, каже отець Анатолій. Для нього філософія байкера, передусім - допомагати.
Інший священик читає лекції майбутнім мамам, а ще на зоні - зекам. Та не цим став відомим отець Микита на всю Україну.
Все почалося з музичних інструментів. Першим був окарин - він український, але звучить, наче африканський.У колекції панотця - кілька десятків інструментів - струнних, духових, ударних - різних країн та народів.
До Бога, каже, прийшов через музику. Перша касета, на його першому магнітофоні, - це був "Пінк Флойд", слухали разом із бабусею. Бабуся хотіла, щоб її поховали під цю музику.
Їхня творчість змушувала замислюватися над чимось високим. Отець Микита замислився, та товаришу порадив, сам став священиком.
Звичайно, церква на першому місці для отця Микити, але якби не було музики, він би не став панотцем. І тепер через музику веде парафіян до віри. Мотиви біблійні, сам пише і сам виконує.
Екс-працівник Верховної Ради, колишній радник міністра, якому пропонували портфель, - він від усього відмовився, щоб стати священиком. Відмовився від влади і відчув хист до поезії.
Отец Євген якось серед ночі прокинувся, узяв аркуш паперу, пішов на кухню і почав писати. Прочитав, сам здивувався.
Отець і Юрій Шевчук познайомилися на концерті з нагоди Хрещення Русі. Священик вів дійство, Шевчук співав. За лаштунками батюшка одного разу і прочитав свої вірші. Концерт закінчився, минуло трохи часу, і духівнику зателефонував гітарист гурту.
Він запропонував відібрати кілька віршів і зробити спільний проект. Отець Євген до ідеї спочатку поставився скептично, але музиканти батюшку переконали. Сім його віршів поклали на музику гурту. Проект записали та поширювати поки що не можуть. Меценати не погоджуються на умови отця Євгена.
Продавати не хоче - бо це суперечить вірі. Навіть у його храмі висить табличка - тут вільні пожертви, грошей не вимагають. На все воля Божа.
Отець Євген один із небагатьох священиків, хто підтримав цикл ТСН "У Бога за пазухою". Побачене, на його переконання, - далеко не всі проблеми сучасної церкви.
"Я вважаю, що проблем набагато більше, але найголовніше, щоб люди не озлобилися, щоб не зявилася думка, побачивши передачу, що до церкви взагалі не можна йти", - каже отець Євген. У церкву ходити треба, переконує панотець, адже йдуть не до священнослужителів, а до Бога.
Читайте також:
Релігійна секта забрала у матері дочку
Священики лікують за віру
На Львівщині священик організував групу крадіїв автомобілів