Українські священики влаштували війну за пожертви

Гонитва в озброєнні по-церковному. У кого першого стоятиме храм, до того і потягнуться люди. Прийдуть люди - будуть пожертви.

Українські священики влаштували битву за багату парафію. Не поділили святі отці село Вільшанка із населенням близько двох тисяч людей.

Коли новоприбулий священик Володимир розпочав службу, панотець Герасим зі своїми прихильниками спробували йому завадити. Виникла бійка.

Що саме не сподобалось, досі загадка. Ймовірно, припускають селяни, чималенька церковна ієрархія має на щось існувати. Утрата парафії тут - дірка в бюджеті священика.

Майже кожен третій у Вільшанці відвідує церкву на великі свята. Постійних парафіян кілька десятків. Кожен йде води святити, купляють свічки, несуть пожертвування. Отець Герасим каже, найбільша пожертва на велике свято була 1,5 тисячі гривень.

Таких, великих свят, - 12 на рік. Тобто виходить 18 тисяч гривень. Скільки ж заробляє піп загалом - так і лишається таємницею. І у служителів Бога є свій бюджет.

Кожен священик збирає на свою парафію. Наприкінці місяця має віддати десятину від зібраного в єпархію. Єпископи із зібраного також повинні відрахувати лепту на митрополію. Там їх і мали б розподілити згідно із статтями церковного бюджету.

В Україні віддзеркалюється російська церковна реальність, каже російський журналіст – спеціаліст з "духовних" тем Михайло Ситніков. На його думку, сучасні священики по-справжньому здебільшого вірять не у Святе Письмо, а в апостолів на папірцях, бажано високого номіналу.

Дивіться сюжет у спецпроекті ТСН "Як у Бога за пазухой".

Читайте також:

Середній українець витрачає на церкву 33 тисячі гривень за життя

Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

Церква радить просити допомоги від кризи у Св. Спиридона

Російська православна церква вважає кризу благословенням

ВідеоМіж євангельськими заповідями і суворими реаліями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: