Кого катують українські міліціонери, і як їх за це судять

Правозахисники констатують, що силові відомства не можуть впоратися з виконанням вимог щодо дотримання прав людини.

Українська міліція систематично порушує права громадян. За інформацією Української Гельсінської спілки з прав людини, це можна легко побачити за результатами одного лише 2007 року.

Міліціонери із затриманим
УНІАН
Правозахисники наголошують, що міліція часто порушує і права затриманих...
Відповідно до міжнародних та українських звітів, одним з найбільш розповсюджених порушень прав людини є погане поводження міліціонерів із затриманими.

Наприклад, 12 грудня минулого року у Вінницькій області міліція через конфлікт на дорозі затримала громадянина Юрія Заболотного. Його били та погрожували вбивством, причому участь у знущанні брав один із місцевих міліцейських начальників. Від чоловіка вимагали зізнатися у нападі на іншу людину. Заболотний отримав струс мозку.

В той же час, минулого року МВС відрапортувало про розкриття великої кількості злочинів, пов'язаних із жорстоким поводженням з людьми. Але багатьох міліціонерів судили не за відповідними статтями. Наприклад, у Сімферополі дільничний інспектор замучив до смерті затриманого , та його дії назвали не катуванням, а всього лише перевищенням влади.

У Хмельницькому за катування підозрюваного двом міліціонерам дали терміни ув'язнення у 7 і 6 років і на 3 роки позбавили їх права працювати у правоохоронних органах. А от у Харкові підозрюваний у такому саме злочині чоловік дивним чином перестав бути міліціонером безпосередньо перед побиттям неповнолітнього хлопця.

Правозахисники зафіксували і факти поганого поводження з ув'язненими в Україні. Вони сталися зокрема у Ізяславській колонії № 31, Бучанській колонії № 85, Слов'яносербській колонії № 60. Особливо гучний перший випадок, де спецназ жорстоко побив 40 людей.

Крім того, затримані та в'язні в Україні страждають від неможливості отримати належну медичну допомогу й інших порушень їхніх прав. Правозахисники також відзначають невдовільний стан справ із розслідуванням заяв про катування людей правоохоронцями.

"Жерсть" мундира: закон чести
УНІАН
...і тих, хто перебуває у в'язницях
За висновками юристів, жорстокість все ще дуже розповсюджена в українській міліції, і з нею не ведеться ефективної боротьби. Показово, що лише трохи більше 6% людей, опитаних правозахисниками, вважають, що міліція до насильства не вдається.

Нагадаємо, ТСН проводить розслідування резонансних зловживань у правоохоронних органах України. Автору проекту Жану Новосельцеву погрожують. СБУ надала йому охорону з числа співробітників спецпідрозділу "Альфа".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: