Наталія Катеринчук: У циклі "Жесть мундира" майже не використовувалась оперативна зйомка МВС

Керівник департаменту інформаційного та суспільно-політичного мовлення телеканалу "1+1" спростовує слова Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка про те, що журналіст Жан Новосельцев використовував у сюжетах циклу "Жесть мундира" оперативну зйомку МВС.


"…жодного разу в цих сюжетах, які ви берете у нашої прес-служби, ви не показуєте, що міліція зробила проти цих перевертнів. Ви показуєте матеріал, нами виявлений, але не вказуєте на те, що міліціях їх затримала", - сказав Юрій Луценко в ефірі програми "ТСН. Тиждень" 30 листопада.

Наталія Катеринчук / Фото: 1+1
На прохання "Телекритики" пані Катеринчук перелічила джерела відеоматеріалів, використаних у сюжетах циклу:

"1. Сюжет про смерть у Чернігівському УБОЗі. Використано відео, яке ТСН знімав саме після інциденту з Кунцевським - себто похорон (зовнішні плани перукарні, де його захопили). Абсолютно всі інтерв’ю писали наші журналісти. Відео, в якому Кунцевський ще живий - аж ніяк не оперативка - його надала дружина померлого з домашнього архіву. З фотодоказами побоїв те саме - його знімали рідні вже у труні. В сюжеті є коментар керівника прес-служби ГУБОЗ, але його нам не передавали! Ми його самі записали.

2. Сюжет про злочини Пологівського маніяка, за які сидять невинні. Абсолютно все відео відзнятt знімальною групою ТСН у Запорізькій області. Щодо відеоматеріалів, на яких видно власне маніяка, - це відео з архіву ТСН.

3. Сюжет про в'язня, який виграв Європейський суд, але не може скористатися цим рішенням. Відео повністю відзняте знімальною групою ТСН. Окрім звичайних коментарів, журналісти використовували приховану камеру під час побачення з сестрою, щоб зафіксувати у в’язня побої.

4. Сюжет про смерть на допиті в Кіровограді. Використане відео, яке знімали регіональні кореспонденти ТСН одразу після інциденту (пікет біля райвідділку МВС), а все решта - коментарі дружини загиблого та коментарі лікаря-кардіолога, - записала знімальна група з Києва, яка їздила до Кіровограда у відрядження. В сюжеті присутня позиція керівника служби внутрішньої безпеки МВС Василя Слободяника, але, знов-таки, його нам не передавали, а ми самі записували цей коментар.

5. Сюжет про те, як легко повісити справу на наркоманів. Використане відео з сюжету, який був у новинах ТСН за місяць до "Жесті мундиру". Його знімали наші кореспонденти з Житомирщини. Також у сюжеті використовується відео, яке знімалось на мобільний телефон - це коли міліціянти "довішують" наркоману травку. Це відео на канал "1+1" передав глядач інкогніто - ми не можемо називати його ім’я. Іще в сюжеті присутня реконструкція катувань - знімав ТСН. Решта коментарів записані нашими кореспондентами. Також у сюжеті показані різні плани наркотиків (пігулки, травка і соломка) - це дійсно оперативне відео.

6. Сюжет про "дивну" справу Богдана Хмельницького. Все відео відзняте нашою знімальною групою, окрім судового засідання. Його нам передав помічник адвоката ув’язненого, який сам знімав. Всі коментарі зібрані репортерами без допомоги МВС.

7. Сюжет про руйнівну силу "Беркуту". Частина відео за мотивами сюжетів, що вже виходили в ТСН. Йдеться про побиття дівчини на трибуні стадіону - це явно не міліційна зйомка. Про погром у центрі розваг в Ірпені - все відзняли камери відеоспостереження. А відео затримання перехожих під час демонстрації проти підвищення цін на метро ТСН отримав у дружніх каналів одразу після інциденту.

8. Сюжет про так звану Самбірську ОЗГ. Все відео відзняте знімальною групою ТСН на Львівщині. Від МВС використаний коментар Юрія Луценка, записаний під час його прес-конференції.

9. Сюжет про Луганський УБОЗ. Всі коментарі і відеоплани записані знімальною групою ТСН. У сюжеті присутня позиція Луганського УБОЗ, яку озвучив в інтерв’ю ТСН керівник цієї служби.

Оперативне відео із захопленого центру розваг, а саме 3 секунди, використано в анонсі серіалу "Жесть мундира" (там міліціянт дублює запис камер спостереження і знімає на мінідівішку, як ногами пхають зв’язаного охоронця). Ми дякуємо службі внутрішньої безпеки МВСУ за підтримку, яка насправді обмежилась кількома коментарями, і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю".

Нагадаємо, ТСН проводила розслідування резонансних зловживань у правоохоронних органах України. Автору проекту Жану Новосельцеву погрожують. Служба безпеки України надала йому охорону з числа співробітників спецпідрозділу "Альфа".

Наступна публікація