Як Україна захистить в'язнів від катувань? (документ)

Задля досягнення цієї мети за дев'ять років обіцяють реформувати систему виконання покарань.

Держава запропонувала низку заходів, що повинні захистити українців від насильства, жорстокості та порушень закону з боку працівників правоохоронних органів.

Ув'язнений
УНІАН
Держава обіцяє, що українські ув'язнені отримають європейські умови утримання
Відповідні заходи викладені у Концепції комплексної цільової програми реформування Державної кримінально-виконавчої служби України на 2008-2017 роки.

Документ передбачає, що протягом зазначеного терміну має бути проведена реформа кримінально-виконавчої служби України. Передбачається, що вона дозволить забезпечити у в'язницях та ізоляторах визначені законодавством норми утримання людей і запровадження європейських норм у цій сфері.

У програмі зазначається, що нинішні органи покарань в Україні не повною мірою відповідають сучасним вимогам забезпечення прав людини. Також у службі визнають, що "не викоренено практику неналежного поводження персоналу кримінально-виконавчої служби з особами, взятими під варту, тими, які відбувають покарання в установах відбування покарань, розслідування скарг на таке поводження є недостатньо ефективним".

Причинами цього називаються неналежне фінансування потреб служби виконання покарань, а отже, корупцію, непрофесіоналізм своїх працівників тощо. А для того, щоб подолати проблему насильства і катувань серед правоохоронців, у документі пропонуються, зокрема, такі заходи:

- забезпечення виконання міжнародних норм проти катувань та жорстокого поводження з ув'язненими і затриманими.

"- посилення громадського контролю за дотриманням під час виконання кримінальних покарань прав осіб, узятих під варту, та які відбувають покарання".

Колонія
УНІАН
Зробити наші колонії європейськими обіцяють за 9 років
Програма передбачає, що до 2013 року будуть проведені необхідні законодавчі та організаційні зміни, і лише після цього держава перейде до їх втілення у життя.

Нагадаємо, ТСН проводить розслідування резонансних зловживань у правоохоронних органах України. Автору проекту Жану Новосельцеву погрожують. Служба безпеки України надала йому охорону з числа співробітників спецпідрозділу "Альфа".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: