Підполковника СВБ звинувачують у вимаганні 120 тисяч доларів

Підполковника СВБ звинувачують у вимаганні 120 тисяч доларів

МВС, Фото - ТСН

Апеляційний суд Києва на прохання прокуратури таки порушив кримінальну справу проти керівника одного з підрозділів центрального апарату МВС.

Цього тижня нагадала про себе одна з найгучніших минулорічних історій про хабарництво. Апеляційний суд Києва на прохання прокуратури таки порушив кримінальну справу проти керівника одного з підрозділів центрального апарату МВС. Нагадаю, місяць тому Шевченківський суд столиці відмовив у затриманні цього посадовця, якого звинувачують у вимаганні 120-ти тисяч доларів.

Скільки коштує свобода підприємниця Юлія отримала відповідь в кафе біля МВС. Підприємниця втрачає дар мови - заради апетиту міліціянтів доведеться продавати квартиру.

“Прийшов … написав на серветці 120 тисяч доларів США і дав строк 2 дня”,- розповідає жінка.

Закрити кримінальну справу за винагородження готовий чиновник із Центрального апарату МВС підполковник Служби внутрішньої безпеки. За законом його робота - ловити хабарників серед міліціянтів.

Юлія може повторити кожне слово тієї розмови. Міліціянт усе розхвалював перспективу співпраці: платиш – залишаєшся на волі, ще й бізнес збережеш.

У селищі Краснабірка це останнє робоче сільгосппідприємство. Завгосп Микола пригадує, як вісім років боролися за стабільний прибуток, а щойно він з’явився, почалися проблеми. Тут сотнями гектарів засівають озимі й місяцями відбиваються від рейдерів.

Підприємниця Юлія пережила з десяток рейдерських атак на власну агрофірму. До міліціянтів–хабарників, мала справу з бандитами. Бойові втрати - зламаний палець і розбите авто.

Утім, не злочинці, а правоохоронці налякали жінку по-справжньому. Люди в погонах несподівано заявили, що мають компромат на неї. Їй шиють махінації з землею.

Після кави з підполковником Внутрішньої безпеки МВС Юлія вже не вагається: якщо не зупинити цього стража порядку відразу – із бізнесвумен можна перетворитися на дійну корову. Підприємниця пише заяву до СБУ, а потім телефонує міліціянтам – гроші зібрані.

За хабаром приходить колишній зек. 120 тисяч доларів Юлія відраховує в машині перед своїм будинком у столиці. Юлія залишається за кермом і спостерігає за сценою в кращих традиціях бойовиків. Кур’єр підходить до своє автівки, сідає і навіть заводиться. Утім, за мить із хабаром лежить лицем на асфальті.

Кур’єра закривають у слідчому ізоляторі, а за того, кому він ніс гроші, вступається Шевченківський суд. У постанові пишуть: проти підполковника МВС кримінальну справу порушувати не можна. Тоді сам міністр внутрішніх справ рапортує – честь мундира у безпеці.    

Юрій Луценко, Фото - ТСН
“Це досить серйозне обвинувачення для нас але воно на щастя знято і ми спокійні за чистоту служби внутрішньої безпеки”,- стверджує Юрій Луценко.

За місяць шефа виправдовує прес-секретар МВС. Адже Апеляційний суд скасував рішення Шевченківського і таки порушив кримінальну справу проти підполковника внутрішньої безпеки.

У цей час підозрюваний у хабарництві високий чиновник у шпиталі. У нього підписка про невиїзд і трудова книжка на руках.

“У той же день, коли відкрили кримінальну справу він написав рапорт за власнім бажанням, щоб не кидати тинь на службу”,- розповідає прес-секретар МВСУ Ярослав Мазуркевич.

Найцікавіше в цьому детективі – той підполковник внутрішньої безпеки був другом родини підприємниці. Що це – спосіб заробляти на своїх, чи просто збіг обставин?

Остання крапка за судом, адже розслідування обіцяє бути резонансним. Слідчі не відкидають, що підозрюваний у хабарництві чиновник, міг бути лише ланцюгом у непростих фінансових питаннях між народом та високими кабінетами в МВС.

Читайте також:

Заступника голови господарського суду впіймали на хабарі

Представник президента у ВР звільнився через скандал зі Зваричем

Зварич влаштовував оргії та знімав порно в робочому кабінеті

Підполковника СВБ звинувачують у вимаганні 120 тисяч доларів

Підполковника СВБ звинувачують у вимаганні 120 тисяч доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація