Фізичні вади – не перешкода спортивним перемогам (відео)

Польська спортсменка Наталія Партика вперто йде до нових спортивних вершин, попри те, що вона з дитинства є інвалідом.

На цьогорічній Олімпіаді відбулася історична подія – вперше в Іграх взяли участь дві спортсменки з обмеженими можливостями, які зазвичай змагаються на Паралімпійських іграх. Одна з них – Наталі де Туа з ПАР, яка сперечалася із здоровими спортсменами у плаванні на "відкритій воді". Друга – польська пінгпонгістка Наталія Партика, яка у складі своєї команди грала у командному турнірі Пекіна-2008.

Польській спортсменці, яка народилася з правою рукою, що закінчується ліктем, лише 19 років, але вона вже усього досягла у паралімпійському спорті. Вона – дворазова чемпіонка Паралімпіад в одиночному розряді (2004 та 2008 роки) та багаторазова чемпіонка світу та Європи у змаганнях серед спортсменок із фізичними вадами.

Наталія Партика
Костянтин Клименко
Наталія Партика і Ксю Чжі
Більш того, Наталія на рівних грає і з тенісистками без фізичних вад, беручи участь в усіх основних змаганнях під егідою Міжнародної федерації настільного тенісу. А нещодавно, у Санкт-Петербурзі, Партика взяла ще одну спортивну висоту – завоювала свою першу медаль на крупному чемпіонаті серед дорослих спортсменів. У парі з натуралізованою китаянкою Ксю Чжі Наталія взяла "бронзу" чемпіонату Європи!

Саме під час європейської першості з настільного тенісу мені і вдалося поспілкуватись з Наталією.

– Наталія, в якому віці Ви розпочали грати у настільний теніс і чому вибрали саме цей вид спорту?

– Я розпочала грати у віці 7 років, завдяки своїй старшій сестрі, яка вже грала на той момент у пінг-понг. Отже, можна сказати, що я взяла з неї приклад.

– Що або хто спонукав Вас продовжувати грати і займатися цим видом спорту професійно?

– Спочатку я ходила у звичайну секцію настільного тенісу. Потім я познайомилась з деякими спортсменами-інвалідами, і саме вони дали мені зрозуміти, що я зможу грати і зі здоровими спортсменами. Важливо повірити в себе, і тоді усе, про що ти мрієш, здійсниться. Я багато тренувалася і згодом стала грати досить добре, перемагати на деяких турнірах, і це мені надавало імпульсу та мотивації йти далі.

– … І вже в 11 років Ви взяли участь у своїй першій Паралімпіаді.

- Так, у 2000 році, незважаючи на юний вік, я вже змагалась на головних змаганнях для людей з обмеженими можливостями. Я посіла 5-е місце в індивідуальних змаганнях і 4-е в командних. А у віці 15 років я вже стала паралімпійською чемпіонкою, повторивши цей успіх і у 2008 році!

– Ви досягли практично усього в паралімпійському спорті. Чи не означає це того, що відтепер Ви виступатимете лише у змаганнях серед здорових спортсменів?

– Я не збираюсь повністю залишати паралімпійський спорт, адже це для мене щось більше ніж просто спорт, це ціла родина – люди, які допомогли мені повірити в себе і досягти успіху у великому спорті. Звичайно, буде важко поєднувати одне з іншим, але хоча б у головних паралімпійських змаганнях я намагатимусь брати участь.

– Цього року здійснилася одна з Ваших мрій – Ви змогли взяти участь в Олімпіаді у Пекіні. Як Ви оцінюєте свій виступ там?

– Багато в чому мені допомогли дві натуралізовані китаянки, які, кваліфікувавшись до особистого турніру, дали можливість мені взяти участь в Олімпіаді в командних змаганнях. Дійсно – я завжди мріяла про участь в Олімпіаді, але тепер я собі поставила наступну ціль – кваліфікуватись наступного разу і до особистого турніру. Що ж до моїх результатів у Пекіні у складі команди, я позитивно оцінюю свій виступ – я на рівних грала із дуже сильними суперницями і отримала неоціненний досвід. Нашій команді зовсім трохи не вистачило, щоб вийти у чвертьфінал.

Наталія Партика, Тамара Борош
Костянтин Клименко
Наталія Партика проти Тамари Борош
– Як Ви вважаєте, чи не шкодить польському, та й взагалі, європейському настільному тенісу те, що останнім часом у складі переважної більшості команд грають натуралізовані китаянки (дійшла ця модна тенденція і до України – за "жовто-синіх" віднедавна виступає натуралізований китаєць Коу ЛейТСН.ua)?

– В усьому є дві сторони медалі. Позитивне – це те, що завдяки ним команда становиться сильнішою і отримує шанс досягти успіху, а негативне те, що у багато спортсменок залишаються за межами збірної, оскільки китаянки є сильнішими за них…

– Який секрет успіху китайців та інших представників азійського континенту у настільному тенісі?

– В Європі, окрім спорту, гравці ще думають про інші речі – як здобути освіту, як допомогти своїм друзям, рідним, як знайти гарну роботу, створити сім'ю. У кожного є якійсь інші інтереси та справи крім гри у пінг-понг. А в Китаї – таке враження, що спортсмени, які присвятили себе цій грі, нічим більше не займаються і ні про що інше не думають – просто весь час грають у пінг-понг. Звідси і високі результати.

– Я знаю, що в Китаї під час Олімпійських ігор Ви були дуже популярною особистістю…

– Так, дійсно. Після першого ж матчу на мене у мікст-зоні очікували сотні журналістів, які хотіли зі мною поспілкуватись. І так було протягом усіх Ігор.

– Чи користуєтесь Ви такою ж популярністю і у своїй країні?

– На жаль, у Польщі пінг-понг не є надто популярним видом спорту, але завдяки моїй участі в Олімпіаді тепер люди стали більше цікавитись ним.

– Які сильні і слабкі сторони у Вашій грі?

– Мій козир – це атакуюча гра, тому я намагаюся гарно подавати і якомога швидше переходити до атаки. У захисті, звичайно, мені важче грати, ніж іншим спортсменкам.

– Ви так вправно маніпулюєте м'ячиком під час подачі неповноцінною рукою – це не може не дивувати (дивіться відеоролик – ТСН.ua)! Як Вам це вдається і як швидко Ви цьому навчились?

– Я знаю, що багатьох людей це дивує, але я навчилася цьому ще у дитинстві, коли тільки починала грати у настільний теніс, і тепер для мене це звична справа.

– Яка Ваша наступна ціль? Чого Ви хочете досягти у спорті?

– Звичайно, як і будь-який спортсмен, я мрію про участь в Олімпіаді, про нагороди Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи тощо. Може здатися на перший погляд, що ця мрія нездійсненна, але якщо багато тренуватись і вірити в себе, то усього цього можна досягти. Я хочу стати дуже сильною спортсменкою...

Звернення Наталії Партикі до українців
Костянтин Клименко
"Вітаю українців! Усім людям з обмеженими можливостями хочу сказати, щоб вони вірили в себе і займалися тим, до чого мають хист і бажання, пам'ятаючи про те, що немає нічого неможливого!" Наталія Партика

ВідеоЯк можна перемагати однією рукою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: