Газогін в обхід України дотягнули до Європи

В суботу, 3 липня 2010 року перша нитка газопроводу "Північний потік", через який російський газ надходитиме в Європу досягла материка.

Перша нитка газопроводу "Північний потік", який має з'єднати Росію і Євросоюз через акваторію Балтійського моря від Виборгу до Грайфсвальду (Німеччина) досягла європейського материка. Про це повідомили в компанії Nord Stream.

"3 липня 2010 року перша нитка газопроводу "Північний потік" досягла материка", - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що перша нитка газопроводу вийшла на сушу у Лубміні (Німеччина).

"Тільки-но "Північний потік" вперше досяг європейського материка, а тут, у Лубміні, підійшов до того пункту, в якому Вінгаз проектує і вже будує станцію здачі-приймання газу, а також сухопутні газопроводи Opal і Nel", - сказав керівник проекту компанії Nord Stream AG з боку німецьких партнерів Георг Новак.

Також повідомляється, що на борту судна-трубоукладача "Castoro Dieci", що кинуло якір майже за кілометр від пункту виходу газопроводу на берег, з 28 червня триває зварювання; тут труби, довжина кожної з яких становить близько 12 метрів, зварюються в одну нитку - першу нитку газопроводу.

"Кожну годину магістраль приростає на 24 метри у довжину, а на берег її витягає високопотужна лебідка, встановлена на суші". Вихід другої нитки на сушу намічено на середину липня, відзначають у компанії.

За інформацією Nord Stream, восени 2011 року почнеться подача газу з "Північного потоку" на станцію здачі-приймання, що будується зараз. Там газ спочатку проходитиме очищення і підігріватиметься до потрібної температури. Потім вимірюватимуться якість, кількість і тиск газу. Після цього газопроводом Opal протяжністю 470 кілометрів природний газ транспортуватиметься у південному напрямі, по території Мекленбургу - Передньої Померанії, Бранденбургу і Саксонії, до кордону між Німеччиною і Чехією у районі Ольбернхау, що в Рудних горах; після того, як газ пройде половину цього шляху, на станції, розташованій на південь від Берліна, його тиск знову підвищуватиметься до 100 бар.

Нагадаємо, Україна запропонувала Росії і Євросоюзу створити спільне підприємство для будівництва нових газопроводів в Україні. Про це повідомив президент Віктор Янукович на спільній прес-конференції з держсекретарем США Гілларі Клінтон

Читайте також:

Янукович запропонував Росії разом будувати нові газогони

Азаров: Росія засумнівалась у необхідності газогону в обхід України

"Газпром" позбавлять контролю над "Південним потоком"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: