КС: Верховна рада не мала права скасовувати вибори в Тернополі

Конституційний суд визнав, що парламент незаконно скасував вибори до Тернопільської облради.

Конституційний суд визнав неконституційною постанову парламенту про скасування виборів до Тернопільської облради.

Таке рішення оприлюднив голова КСУ Андрій Стрижак, розглянувши відповідне подання президента Віктора Ющенка.

На переконання суддів, строки проведення виборів є важливим інститутом гарантії з реалізації виборчих прав громадян. І скасування виборів до органів місцевого самоврядування чи перенесення строків їх проведення з підстав, не передбачених законом, є порушенням цих прав.

"Я думаю, що це рішення матиме прецедентне значення для визначення в подальшому можливих варіантів дій по багатьом резонансним політичним питанням, у тому числі для Верховної ради", - прокоментувала представник глави держави в КС Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, 3 березня Верховна рада скасувала позачергові вибори до Тернопільської обласної ради, призначені на 15 березня.

Після рішення парламенту боротьба за проведення виборів в Тернополі перемістилася до судів. Після низки рішень судів різних інстанцій, які суперечили один одному, вибори в Тернополі все ж таки відбулися. Перемогу на них здобуло націоналістичне об'єднання Олега Тягнибока ВО "Свобода" (50 мандатів). Ще 20 місць у новообраній раді отримала партія "Єдиний Центр".

Оскаржити результати виборів та їх законність намагалися представники БЮТ, які отримали на виборах лише 12 мандатів. На початку травня "бютівці" відмовилися від своїх місць, і тепер до складу Тернопільської облради тепер входять 108 депутатів замість 120.

Читайте також:

БЮТ вдруге програв вибори у Тернополі

Тернопільська облрада вимагає визнати дивізію СС "Галичина" героями

БЮТ відмовився від своїх місць у Тернопільській облраді

Литвин: вибори у Тернополі сфальсифіковані

ВідеоКС про скасування виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: