РФ: шанування зрадника Мазепи пересварить Україну з Європою

Спікер Ради Федерації РФ обурений шануванням в Україні людини, "ім'я якої давно вже стало символом віроломства"

Сергій Міронов
Міронов: шанування зрадника Мазепи пересварить Україну з Європою
Глава Ради Федерації РФ Сергій Міронов, який скоро відвідає Київ, заявив, що спроби деяких сил в Україні прославити гетьмана Івана Мазепу шкодять українсько-європейському взаєморозумінню.

Кажучи про відзначення 10 липня 300-річчя перемоги російської армії в Полтавській битві, Міронов нагадав, що саме Швеція зараз головує в Євросоюзі.

"І випинання Мазепи, як мало не головного героя Полтави, думаю, однаково неприємно як нам, так і шведам. Тому що ставлення до зрадників скрізь однаково - як з боку тих, кого він зрадив, так і з боку тих, хто скористався його зрадою", - сказав Міронов.

"Можна було б зрозуміти симпатії сучасних українських істориків і політиків до Карла і Швеції, так само як і до Петра і Росії, але неможливо зрозуміти, коли одним зі стовпів національної ідентичності намагаються зробити людину, саме ім'я якої давно вже стало символом віроломства", - наголосив спікер верхньої палати російського парламенту.

Він додав, що подібний підхід не сприяє і російсько-українському взаєморозумінню.
Міронов також наголосив, що у стосунках Росії і Швеції зараз немає якихось гострих проблем, пов'язаних з пам'яттю про Північну війну і Полтавську битву. "Ми поважаємо цю пам'ять, але зовсім не для того, щоб нашкодити сусідам", - сказав він.

Міронов відзначив, що в Києві люблять вирішувати проблеми в стосунках з Росією не по суті, а "шляхом поглиблення в нашу спільну впродовж століть історію, вишукуючи в ній аргументи для підкреслення своїх особливих позицій".

Як відомо, Держдума Росії 3 липня проголосила дату ювілею Полтавської битви Днем військової слави Росії і закликала відзначати її як "велику дату російської та світової історії".

"Депутати Держдуми сповнені відчуття гордості й глибокої подяки до тих, хто 300 років тому, не шкодуючи свого життя, встав на захист Батьківщини - імена Петра Великого, солдатів, генералів, "пташенят гнізда Петрового", назви звитяжних полків і героїзм козаків і мешканців Полтави не буде забуто", - йдеться в ухваленому Думою документі.

Також наголошується, що "не буде забуто й зраду Івана Мазепи, ім'я якого стало прозивним, а самого його було піддано анафемі Російською православною церквою".

Нагадаємо, 26-28 червня в Полтаві проходили заходи, присвячені 300-річчю Полтавської битви, участь в яких взяли близько 50 тисяч людей, в тому числі представники української та російської влади.

Читайте також:

У Полтаві демонтували білборди Тягнибока "Мазепа переміг!"

Росія хоче "приватизувати" Полтавську битву

На 300-річчя Полтавської битви козаки влаштували провокацію

РПЦ не збирається знімати з гетьмана Мазепи анафему

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: