Томенко: керівники НБУ збільшили собі зарплату пропорційно обвалу гривні

Заступник спікера ВР вимагає розібратися з зарплатами керівництва центробанку. На його думку, воно збільшило собі платню у стільки разів, у скільки обвалило гривню.

Заступник голови Верховної ради Микола Томенко звернувся до Ради Національного банку України стосовно інформації щодо значного збільшення заробітних плат керівників Нацбанку.

Про це йдеться у коментарі Томенка.

Зазначивши, що відповідно до Закону "Про Національний банк України", Рада Нацбанку затверджує кошторис доходів та витрат НБУ та звіт про його виконання, Томенко попросив Раду НБУ перевірити факти щодо підвищення у півтора-два рази зарплати вищого керівного складу центробанку і дати роз’яснення стосовно доцільності та обґрунтованості такого підвищення в умовах економічної кризи.

Томенко вважає, що збільшення зарплат керівникам Нацбанку саме зараз є "не просто неетичним, а неетичним в кубі. Дуже символічно, що зарплату збільшено за рік рівно у стільки разів, у скільки керівництво НБУ обвалило гривню".

Віце-спікер нагадав, що останніми днями в ЗМІ оприлюднювалися матеріали щодо значного збільшення за останній рік заробітної плати керівництва Національного банку.

Згідно з ними, зокрема, у голови НБУ Володимира Стельмаха сума нарахованих за перший квартал цього року доходів склала більше 460 тис. грн, з них 446,7 тис. грн заробітної плати і 12,8 тис. грн матеріальної допомоги (за перший квартал минулого року заробітна плата складала 289,7 тис. грн); при цьому 28 серпня 2008 р. Стельмах заплатив за автомобіль "Мерседес-Бенц" 1 млн 90 тис. грн готівкою.

Крім того, першому заступнику голови НБУ Анатолію Шаповалову за перший квартал цього року було нараховано майже 300 тис. грн доходів, з них 282,4 тис. грн заробітної плати і 11,9 тис. грн матеріальної допомоги (за перший квартал минулого року заробітна плата складала 228,6 тис. грн).

Заступник голови ВР наголосив у цьому контексті, що згідно з Законом "Про державний бюджет України на 2009 рік", витрати на заробітну плату держслужбовців було зменшено на 10% у порівнянні з 2008 роком. 3 березня цього року ВР ухвалила постанову, якою, зокрема, доручила удвічі зменшити зарплати керівному складу державної влади.

На виконання цього доручення, Кабмін у березні удвічі зменшив зарплати прем`єр-міністра, віце-прем`єр-міністрів та міністрів України. У підготовленому урядом проекті Державного бюджету на 2010 рік пропонується вдвічі зменшити заробітну плату народних депутатів України.

Водночас Томенко припускає, що керівництво Нацбанку, “яке, як відомо, перебуває у передпенсійному віці, збільшує собі зарплатню до астрономічних розмірів, розраховуючи отримувати пенсію у розмірі 80%”.

"На жаль, Конституційний Суд за поданням 59 депутатів від Партії регіонів днями поховав минулорічне рішення уряду Тимошенко про обмеження максимального розміру пенсій для окремих категорій громадян. Такі рішення грають на руку державним службовцям, які обіймають високі керівні посади", - зазначив віце-спікер.

Нагадаємо, екс-заступник голови Національного банку України Олександр Савченко, який подав у відставку з посади, заявив про втручання "президента і Секретаріату президента, а також інших структур" в роботу Нацбанку.

Раніше першого заступника голови Національного банку України Анатолія Шаповалова викликали на допит.

Це сталося у зв`язку з заявою міністра внутрішніх справ Юрія Луценка про наявність фактів, достатніх для порушення кримінальних справ проти керівництва Національного банку.

Крім того, голова МВС також звинуватив президента Віктора Ющенка в тому, що він прикривав незаконні операції, які проводило вище керівництво НБУ.

Читайте також:

Екс-заступника глави НБУ Савченка призначено другою людиною в Мінфіні

Заступник голови НБУ: після виборів долар впаде до 5 гривень

Заступник Стельмаха отримує зарплату в 100 тисяч гривень на місяць

Заступник глави НБУ: СП перетворив Нацбанк на власну комерційну структуру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: