Старші брати шкідливі для здоров'я

Чоловіки і жінки, що мають старших братів, відрізняються зниженою здібністю до народження дітей.

Чоловіки і жінки, що мають старших братів, відрізняються зниженою здібністю до народження дітей. До таких висновків прийшли співробітники Університету Шеффілда, що вивчили сімейні історії декількох тисяч жителів Фінляндії, що жили в 18-19 століттях.

Фертильність населення погано піддається статистичному обліку в сучасних умовах, оскільки в даний час кількість дітей в сім'ях залежить не стільки від фізичних даних батьків, скільки від використання ними протизаплідних засобів і інших методів планування сім'ї. У зв'язку з цим учені були вимушені удатися до даних, що збереглися, за минулі сторіччя, коли методи контролю народжуваності були недоступні людству.

Дослідники з'ясували, що чоловіки і жінки, у яких були старші брати, мали менше дітей, чим вихідці з сімей, де перші діти виявлялися дівчатками. Різниця між першою і другою групою складала 12%, і зберігалася навіть в тих випадках, коли первісток чоловічої статі гинув протягом першого напівроку життя. При цьому наявність старшої сестри ніяк не позначалася на плодючості молодших дітей в сім'ї.

Автори дослідження пропонують декілька пояснень виявленої закономірності. Згідно однієї з версій, виховання дитини чоловічої статі вимагає більше зусиль від матері, у зв'язку з чим вона вимушена приділяти менше уваги вихованню і догляду за іншими, пізнішими дітьми. Втім, учені визнають, що в сучасних умовах це негативний вплив може бути мінімізований завдяки зростанню добробуту населення і розвитку системи охорони здоров'я.

В той же час, причини зниженої плодючості пізніх дітей можуть бути і глибшими. Згідно однієї з популярних теорій, гормони тестостерон і кортизол, у високих концентраціях що виробляються плодом чоловічої статі, можуть пригнічувати імунну систему матері. У такому разі, вагітність може привести до ослаблення захисту материнського організму від інфекцій, що, у свою чергу, може негативно позначитися на здоров'ї подальших дітей, у тому числі і на репродуктивних функціях.

Відзначимо, що кілька тижнів тому дослідники з Університетського коледжу Лондона прийшли до висновку, що наявність старших дітей в сім'ї, особливо якщо це хлопчики, статистично пов'язано з відставанням в зростанні їх молодших братів і сестер. Декілька раніше було опубліковано дослідження американських учених, що прийшли до висновку, що старші діти в сім'ї частіше стають довгожителями. Крім того, існують припущення, що наявність декількох старших братів може збільшити вірогідність нетрадиційної сексуальної орієнтації у молодших дітей чоловічої статі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: