Нова Зеландія - країна хоббітів та Агати Крісті

Бухта Островів – найбільш крайня точка Північного острова. Вона посідає важливе місце у новозеландській історії.

Саме у цих краях уперше висадилися на берег пращури сучасних маорі, які вважаються корінним населенням Нової Зеландії. Сталося це відносно недавно, на початку XIV століття.

В країні добре розвинена інфраструктура (Фото: 36south.co.nz)
Європейські мореплавці лагодили в Бухті Островів побиті океанськими штормами кораблі. У затоці, багатій на острови, вони знайшли безпечні якірні стоянки, на берегах - чудовий корабельний ліс. Справді райський куточок! Проте ідилію порушували аборигени. У сутичках з маорі немало моряків було вбито і навіть з'їдено.

Під час подорожі Північним островом ваш маршрут перетне 37-му паралель. Тобто, це ті самі місця, якими мандрували герої Жюля Верна зі знаменитих книг "Діти капітана Гранта" і "Великі географічні відкриття".

До середини XIX століття в Бухті Островів влаштувалися китобої і місіонери. Перші називали ці місця "пекельною бухтою" Тихого океану, можливо, через її віддаленість або через недобрі відносини з місцевим населенням. Святі отці намагалися наставити маорі на шлях істинний – утім, досить безуспішно.

На берегах бухти був підписаний так званий Договір Вайтанги – угода між англійською короною і півсотнею місцевих вождів. Маорі прийняли британське правління в обмін на цілий ряд гарантій, що стосуються володіння землею, лісами, рибними промислами та інших важливих моментів релігії і культури маорі.

mi9.com
Сьогодні в Бухті Островів ніщо не нагадує про бурхливі події минулого. Сюди приїжджають любителі дайвінгу і морської риболовлі. Як на будь-якому курортному узбережжі, є тут і обов'язкова мальовнича "скеля з діркою", крізь яку прогулянкові катери катають туристів. Одна з головних родзинок Бухти Островів – можливість поплавати разом з дельфінами.

Недалеко від Бухти Островів знаходяться Острови Бідних лицарів. Жак-Ів Кусто назвав їх одним з найкращих місць на Землі для підводного плавання. Дійсно, різноманітність морських мешканців і неповторний рельєф дна, сформований вулканічною діяльністю, перетворюють ці місця на рай для дайвера.

Це також рай і для мрійників, які хочуть опинитися у країні Фентезі з толкієнівського «Володаря перснів». Бо запаморочливі краєвиди для зйомок режисери знайшли саме у Новій Зеландії.

Потік відпочивальників, що з'їжджаються з усіх кінців світу в «країну Толкієна», продовжує зростати. Люди хочуть на власні очі побачити нерукотворні декорації до знаменитої кіноепопеї. Захопитися грізною красою вулканічного регіону в околицях гори Руапеху, де Саурон викував свій апокаліптичний золотий Перстень Всевладдя. Побувати у Мордорі (Національний парк Тонгаріро), подивитися на Бруїненській брід (річка Ерроу), чарівний ліс Рівенделл (заповідник Каїтоке), на поля жорстоких битв із силами зла в околицях Куїнстауна. Ходити по застиглих зелених хвилях горбів Мату-мату тими ж стежинками, що й хобіти. До речі, на фермі Генрі Горна досі можна помилуватися «хижками хобітов» і вивіскою «Ласкаво просимо в Хобітанію».

Алхімія Монетного двору

Захоплення толкієнізмом підтримується в Новій Зеландії на найвищому, урядовому рівні. Адже воно приносить країні чималі гроші, а комерційна мотивація, як відомо, просто дива творить. Виграє і приватний сектор, і держбюджет. Монетний двір Нової Зеландії, зокрема, ледве встигає чеканити офіційні грошові знаки із зображеннями різних персонажів толкієнівськой саги, які стали одним з найжаданіших туристами сувенірів.

Готелі замість банків

Один з готелів Нової Зеландії (Фото: auckland.ac.nz)
Ще кілька років тому в столичному Веллінгтоні і в найбільшому місті країни Окленді (він служив столицею до 1865 року) був дефіцит чотири- і п'ятизіркових готелів. Тепер на хвилі «хобітоманії» номер високого рівня – не проблема. І якщо п'ятизіркових номерів все ще не вистачає, то «твердих четвірок» - скільки завгодно. А новозеландська «четвірка» дорогого варта. «Бланкет-бей» 5* в Куїнстауні в поточному році визнаний найкращим курортним готелем Нової Зеландії за версією World Travel Awards («Оскар» туристичної індустрії). Роком раніше його також відзначили як один з найкращих у світі за кулінарні заслуги (внесений до перших рядків «Золотого списку» Conde Nast Traveller 2007) і чудовий сервіс (телеканал «Діскавері»). «У нас нерідко і Маг Гендальф відпочиває, - з гордістю каже Філіпп Дженкінс, головний менеджер «Бланкет-Бей», маючи на увазі актора Іена Маккеллена.

Окленд в ночі (Фото: wallpaper-s.org)
Величезною популярністю у туристів користується також зовні непоказний готель «Брайн Бору» в невеликому містечку Темз недалеко від Окленда. Його власниця Барбара Дойл придумала для своїх гостей «гру у вбивство» в стилі Агати Крісті. Як і належить в драматичній зав'язці, вельми правдоподібно інсценується вбивство, як правило, на очах у декількох гостей. Потім всіх постояльців починають допитувати поліція і дізнавачі, слідство ведеться і протокольно оформлюється за всіма правилами. Водночас кожен з гостей робить ставку, намагаючись вгадати справжнього «лиходія» з числа постояльців або обслуговуючого персоналу готелю. Переможець отримує приз в 400 новозеландських доларів ($296).

Готельна мережа Ассоr у 2010 році збирається відкрити в Окленді готель бренду Pullman, який активно позиціонується як високоекологічний: при облаштуванні таких готелів прагнуть використовувати виключно натуральні матеріали, будівельні відходи повністю утилізувати. Тож відпочинок у Новій Зеландії може задовольнити смаки найвибагливіших клієнтів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація