Свинець у червоних помадах

Американська організація захисту прав споживачів виявила в губних помадах свинець, що значно перевищує допустимі норми.

помада
Lenta.ru
Дослідники закликали виробників переглянути технології виробництва косметики.
Більше, ніж у половині зразків помади, протестованих американською організацією захисту прав споживачів, був виявлений свинець. Найбільш високий вміст цього важкого металу виявлений в продукції відомих брендів Cover Girl, L'Oreal і Christian Dior, повідомляє Reuters.

Кампанія за безпеку косметики (Campaign for Safe Cosmetics) протестувала 33 зразки помади червоного кольору різних виробників. Дослідження проводилося в лабораторії Санта-фе Спрінг, Каліфорнія.

За даними фахівців, в 61% досліджених зразків був виявлений свинець в концентрації від 0,03 до 0,65 частини на мільйон (ppm).

Оскільки в США відсутні обмеження на зміст свинцю в помаді, Campaign for Safe Cosmetics узяла за основу нормативи для цукерок, встановлені Управлінням контролю за продуктами і ліками США (FDA). З'ясувалося, що біля третини зразків помад містили більше 0,1 ppm свинцю, що перевищувало гранично допустиму концентрацію для цукерок. У 39% зразків свинець не визначався.

Хронічна свинцева інтоксикація викликає синдроми ураження крові, нервової системи, шлунково-кишкового тракту і печінки. Особливо небезпечний свинець для вагітних жінок і дітей. Цей метал викликає безпліддя і невиношування вагітності, відзначає Campaign for Safe Cosmetics.

Автори дослідження закликали виробників переглянути технології виробництва косметики, і почати випускати помади, які не міститимуть свинець.

Тим часом, члени Асоціації парфюмерії, косметики і засобів особистої гігієни заявили про те, що свинець утворюється в косметиці "природним шляхом", а не додається під час виробництва.

Обмежень на вміст свинцю в помадах не існує, але виробники дотримуються встановлених FDA норматив вмісту свинцю у фарбниках, що входять до її складу,йдеться у заяві Асоціації.

ВідеоСвинець у червоних помадах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: