10 мільйонів кенійців голодують

В Кенії оголошено надзвичайний стан через масовий голод, який виник в результаті поганого врожаю та політичної кризи.

Президент Кенії Мваї Кібакі оголосив голод, з яким зіткнулися 10 мільйонів мешканцв країни, "національною катастрофою". Він звернувся до світової спільноти з проханням про допомогу у розмірі 401 мільйон доларів.

Причини такого масового голоду – засуха, яка охопила минулого року багато районів країни, та політичне протистояння. Після президентських виборів у грудні 2007 року протистояння опозиції і правлячої партії Кенії призвело до міжетнічних зіткнень, під час яких загинули близько 1,5 тисяч людей.

Кібакі заявив, що його уряд спрямував усі наявні кошти на подолання наслідків кризи та закупівлю харчів за кордоном. Проте цього явно недостатньо для забезпечення країни продуктами до серпня 2009 року, коли буде зібраний новий урожай.

"Ми звертаємося до всіх наших друзів і партнерів з проханням допомогти нам заповнити дефіцит коштів", - заявив президент.

Особливо продовольча криза може вдарити по найбільш вразливим верствам суспільства: хворим на СНІД, дітям-сиротам, сільській бідноті. Наразі в Кенії оголошено надзвичайний стан.

Читайте також:

У Кенії спалили живцем 15 жінок
Безлади в Кенії спалахнули з новою силою
У Кенії оголосили вихідний на честь перемоги Обами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: