100 тисяч за голову художника

Аль-Каїда закликає вбити шведського карикатуриста Ларса Вілкса, який зобразив пророка Мухаммеда у вигляді собаки.

Лідер Аль-Каїди в Іраку Абу Омар аль-Багдаді (Abu Omar al-Baghdadi) розмістив в Інтернеті заяву, в якій закликав убити шведського карикатуриста Ларса Вілкса, який зобразив пророка Мухаммеда у вигляді собаки.

За це вбивство аль-Багдаді призначив нагороду в сто тисяч доларів.

Ларс Вілкс
Lenta.ru
За голову Ларса Вілкса призначено винагороду в 100 тисяч доларів
Також аль-Багдаді оголосив, що організація проведе напади на великі компанії Швеції, якщо країна не вибачиться за карикатури Вілкса на мусульманського пророка.

"Якщо вони не вибачаться, вони можуть чекати наших нападів на їх економіку і такі крупні компанії як Ericsson, Volvo, Ikea ...", - сказав Абу Омар аль-Багдаді.

Як повідомлялося раніше, поява чергової карикатури на пророка Мухаммеда, яка була опублікована в шведській газеті Nerikes Allehanda у середині серпня, викликало різкі протести з боку мусульман - як в самій Швеції, так і в інших країнах. Офіційні протести у зв'язку з публікацією виразили Іран і Пакистан.

Акції протесту мусульман не були такими масовими як ті, які пройшли в 2006 році у відповідь на публікацію серії карикатур в данській газеті Jyllands-Posten. Демонстрації тоді нерідко закінчувалися безладами і супроводжувалися закликами до вбивства художників і журналістів, що образили пророка.

Тим часом в кінці серпня, реагуючи на скандал навколо карикатури в Nerikes Allehanda, організатори виставки Ларса Вілкса вирішили її відмінити з міркувань безпеки. В той же час на захист художника виступило об'єднання шведських мусульман SEMUS, що заявило, що виставка могла б розвернути в суспільстві дискусію про релігію і демократичні свободи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: