110 тисяч британців застрягли за кордоном через банкрутство авіакомпанії Monarch Airlines

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Загалом понад 800 тисяч пасажирів постраждали через колапс авіакомпанії.

Авіакомпанія Monarch Airlines скасувала усі квитки до та з Великої Британії, у зв’язку з чим за кордоном застрягли приблизно 110 тисяч клієнтів, які мали намір повернутися до Британії протягом наступних двох тижнів.

Про це повідомило агентство цивільної авіації країни, пише CNN.

Загалом понад 800 тисяч пасажирів постраждали через колапс авіакомпанії. Агентство описало кризу як "найбільшу невдачу авіакомпанії Великої Британії за усі часи" і заявило, що організовує заміну польотів для повернення мандрівників додому.

"Це безпрецедентна реакція на безпрецедентну ситуацію", – заявив у понеділок міністр транспорту Великобританії Кріс Ґрейлінг, який описує реакцію на несподіване банкрутство авіакомпанії Monarch Airlines як "найбільшу у країні репатріацію у мирний час". "Ніхто не повинен недооцінювати розмір проблеми, тому я прошу пасажирів бути терплячими і діяти згідно порад агентства цивільної авіації ", – додав Ґрейлінг.

У Twitter авіакомпанії з'явилося попередження для клієнтів про відміну рейсів. "Не їдьте в аеропорт. Там не буде більше жодного рейсу Monarch", – йдеться у повідомленні.

Хаотична ситуація викликала сердиті та стривожені пости в соціальних мережах. У коментарях хтось із користувачів обурюється, а хтось намагається заспокоїти людей. "Така ганьба, але народ, подумайте про персонал... прокидаєшся з цими новинами, і думаєш про іпотечні платежі та ф'ючерси. Ваш відпочинок можна перезамовити!" - пише Емма Сміт. У іншому твіті жінка написала, що її брат – один із бортпровідників і щойно взяв іпотеку, яку тепер не знає, як сплачуватиме.

"Прокинулась, щоб дізнатись про колапс Monarch. Авіаквитки на сімейний відпочинок скасовані, а еквівалентні рейси коштують у двічі більше", – бідкається Нейвід Хан, студент-медик з Лондона.

Британські транспортні органи заявили, що вони наймуть понад 30 літаків для рейсів на репатріацію, створюючи "тимчасову авіакомпанію з нуля, яка була б однією з найбільших перевізників Великої Британії, якщо б працювала на постійній основі".

За оцінками авіаційного управління, близько 300 тисяч майбутніх замовлень авіакомпанії, які вилетіли в пункти призначення по всій Європі і Середземному морі, також були скасовані. Управління створило спеціальний веб-сайт, щоб допомогти постраждалим клієнтам.

Блер Німмо, представник авіакомпанії, виступив у прямому ефірі Sky News і пояснив ситуацію падінням надходжень у зв’язку з терактами у Єгипті та Тунісі, "знищенням" туристичного напрямку до Туреччини і падінням курсу фунту відносно долару після рішення Великої Британії вийти з ЄС. Він повідомив, що відшкодовувати витрати на відпочинок клієнтів будуть в індивідуальному порядку. 

Влада запевняє, що усіх пасажирів повернуть додому, у першу чергу – неповнолітніх, які перебувають без супроводу. Також обіцяють докласти зусиль, щоб забезпечити пересування сімейних груп одним рейсом.

Авіакомпанія Monarch Airlines була однією з найстаріших у Великій Британії та п'ятою за величиною у країні. Вона діяла від 1968 року і здійснювала польоти у сорока напрямках з аеропортів Лутон, Гатвік, Бірмінгем, Манчестер та Лідс-Бредфорд.

Нагадаємо, нещодавно у асоціації туроператорів Росії (АТОР) заявили про можливий глобальний колапс ринку, який призведе до соціального невдоволення. Причина такого невтішного прогнозу полягає у кредиторській заборгованості авіакомпанії «ВІМ-Авіа» у сумі від 3 до 10 мільярдів рублів, яка призвела до фактичного призупинення польотів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції