Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шпигунський скандал. 12 російських розвідників звинуватили у втручанні у вибори в США

Звинувачення пов'язані зі зломом поштового сервера керівництва Демократичної партії США.

США звинувачують 12 російських розвідників, які 2016 року втрутилися у президентські вибори в США.

Про це заявив заступник генпрокурора Сполучених Штатів Рід Розенстейн, передає NBC News.

Їх, зокрема, звинувачують у тому, що вони зламали поштовий сервер керівництва Демократичної партії США, кандидатом на виборах від якої була Гіларі Клінтон.

Розслідуванням цієї справи займається команда спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідує можливе втручання Російської Федерації у вибори в США.

Розенстейн уточнив, що розвідники працюють у двох відділах Головного управління Генерального штабу  ВС Росії (Головне розвідувальне управління РФ). І саме ці підрозділи займалися кіберопераціями для втручання в президентські вибори.

Один із відділів займався викраданням інформації за допомогою фішингу та шпигунського програмного забезпечення, яке впроваджували в комп'ютери потерпілих. Фішингові листи надсилали на поштові скриньки - щойно їх відкривали, то зловмисники отримували паролі та іншу інформацію. Шпигунські програми стежили за роботою з клавіатурою, робили скріншоти екранів, крали дані з комп'ютерів.

Інший відділ поширював цю викрадену інформацію та листи - для цього створили в Інтернеті акаунти Guccifer 2.0 і DC Leaks.

Головними цілями шпигунів були працівники, добровільні помічники та керівник виборчого штабу Клінтон.

Російських розвідників також звинуватили у зломі серверів комітету Демократичної партії з виборів до Конгресу та Національного комітету Демократичної партії.

Водночас у команди Мюллера немає жодних припущень, що ці шпигунські дії змінили результат підрахунку голосів на президентських виборах і результат виборів, заявив Розенстайн.

Нагадаємо, в лютому 2018-го Міністерство юстиції США висунуло звинувачення у втручанні в вибори в США ще 13 росіянам, передає "Дождь". Це були бізнесмен Євген Пригожин, якого в США пов'язали з петербурзьким Агентством інтернет-досліджень, так званою "фабрикою тролів", а також співробітники цієї організації.

ВідеоКремль допомагав Дональду Трампу перемогти на виборах – комітет з розвідки Сенату США

Сенатори погодилися із висновками американської розвідки, опублікованими ще торік, про те, що росіяни намагалися допомогти Дональду Трампу, і натомість - очорнити Гілларі Клінтон. Комітет визнав, що кампанія впливу була особисто схвалена Путіним. Ще й додав - пропагандистські зусилля росіян були значно ширшими, аніж вважали до того. 

Кремль допомагав Дональду Трампу перемогти на виборах – комітет з розвідки Сенату США

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції