Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Демонстрації знову завершилися сутичками.

Поліція Гонконгу застосувала зброю з гумовими кулями, сльозогінний газ та вперше водомети проти антиурядових протестувальників на 12-му тижні демонстрацій.

Про це пише "Voice of America".

Тисячі протестувальників вийшли на вулиці, деякі з них кидали цеглу у поліцію, нападали на них з палицями та прутами та розливали миючий засіб на дорогах, щоб зробити їх слизькими для поліції. 

Деякі демонстранти розбили вітрини магазинів та ресторанів прокитайських власників і кидали балончики із сльозогінним газом у поліцейських. 

Переважна більшість мітингувальників поводилася мирно, але поліція часом обстрілювала сльозогінним газом демонстрантів, які відривалися від найбільших груп.

Не менше 29 протестувальників були затримані.

Нагадаємо, масове обурення громадян Гонконгу спричинив розгляд поправок до закону про екстрадицію правопорушників за запитом Пекіна до материкового Китаю. Нинішні акції протесту стали наймасовішими в Гонконзі від часу передачі цієї колишньої британської колонії Китаю в 1997 році. Хвиля протестів, котра триває з червня, вже спричинила значні втрати для економіки автономії, насамперед для туристичної та транспортної галузей. Натомість уряд Китаю звинувачує учасників протестів у насильстві, вандалізмі та "тероризмі". Днями китайські військові та силовики провели навчання поблизу Гонконгу, де зокрема відпрацьовувався силовий розгін демонстрацій.

Гонконг, що до 1997 року був британською колонією, наділений наразі високим ступенем автономії за принципом "одна країна - дві системи". Тож у Гонконзі й досі громадянам забезпечені такі фундаментальні права та свободи людини, що обмежені у китайців, як свобода слова та ЗМІ. Опозиція в Гонконзі звинувачує Китай у тому, що він дедалі сильніше втручається у внутрішні справи Гонконгу.

Відео Протести у Гонконгу: на вулиці міста вийшли тисячі викладачів, аби підтримати студентів

Величезною колоною, яка розтягнулась на кілька кілометрів, пройшлися центром міста до резиденції очільника місцевої адміністрації. І закликали владу та правоохоронців перестати застосовувати силу та сльозогінний газ, аби розігнати мітингарів. За демонстрантами уважно стежили тисячі озброєних поліцейських.    

Протести у Гонконгу: на вулиці міста вийшли тисячі викладачів, аби підтримати студентів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції