13-й випробувальний пуск Булави знову перенесено

Екіпаж субмарини "Дмитро Донський" в призначений термін залишив місце швартування і взяв курс у Біле море для проведення випробування. Проте незабаром "зверху" надійшов наказ негайно повернутися в базу.

Випробувальний пуск міжконтинентальної балістичної ракети "Булава" з атомного підводного човна "Дмитро Донський" в черговий раз відкладений.

Екіпаж субмарини "Дмитро Донський" в призначений термін залишив місце швартування і взяв курс у Біле море для проведення випробування. Проте незабаром "зверху" надійшов наказ негайно повернутися в базу. Від кого послідувало таке розпорядження і з чим воно пов'язане, не повідомляється.

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що державна комісія прийшла до висновку, що і нова ракета, і атомний підводний човен разом з екіпажем "повністю готові" до контрольного випробування. І що "ніяких причин для його перенесення на більш пізній термін немає". Очікувалося, що черговий пуск "Булави" буде проведений в період з 9 по 12 вересня.

Напередодні, 8 вересня, міністр оборони РФ Анатолій Сердюков заявив, що на цьому тижні випробувань не буде. "Швидше за все, це відбудеться у вересні. І не в першій половині місяця, однозначно", - підкреслив глава російського військового відомства.

Нагадаємо, 9 серпня ЗМІ повідомили, що пуск "Булави", намічений на 11-14 серпня 2010, відкладено мінімум на два тижні. Пізніше Гендиректор єкатеринбурзького НВО Автоматика (виробляє системи керування для цих ракет) Леонід Шалімов повідомив, що випробування перенесені через лісові пожежі, які в липні-серпні охопили центральну частину РФ.

Всього було проведено 12 випробувальних пусків "Булави". Тільки п'ять з них були визнані успішними. Останній невдалий пуск Булави був проведений 9 грудня минулого року. За інформацією ЗМІ, держкомісія, що розслідувала причини невдалого випробування, прийшла до висновку, що запуск провалився через відмову механізму управління тягою твердопаливного двигуна.

У свою чергу головний конструктор Булави Юрій Соломонов пояснив невдалі запуски ракети низкою причин - неякісними матеріалами, порушеннями технології виробництва, неналежним контролем за якістю.

Читайте також:

Росія перенесла запуск "Булави"

Міноборони РФ назвало дату випробувального пуску "Булави"

У Росії спецкомісія дозволила продовжити випробування "Булави"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: