14 країн занепокоєні звітом ВООЗ щодо походження коронавірусу: спільна заява

14 країн занепокоєні звітом ВООЗ щодо походження коронавірусу: спільна заява

Фото: Associated Press

Приїзд експертів до Уханя неодноразово переносили, а під час дослідження науковці не отримали від КНР доступу до всіх необхідних даних.

Уряди 14 країн, зокрема Австралії, Канади, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Південної Кореї, Словенії, Великої Британії та США, занепокоєні доповіддю ВООЗ щодо походження COVID-19

Про це йдеться у їхній спільній заяві, опублікованій на сайті американського Державного департаменту у вівторок, 30 березня.

"Ми підтримуємо прозорий і незалежний аналіз і оцінку походження пандемії COVID-19 без втручання і неналежного впливу. У зв'язку з цим ми приєднуємося до загальної стурбованості щодо дослідження, проведеного ВООЗ у Китаї", - наголошується в документі. 

Автори зауважили, що "міжнародне експертне дослідження джерела вірусу SARS-CoV-2 було значно відкладене", а науковці "не мали доступу до повних вихідних даних і зразків".

"Подібні наукові місії повинні мати можливість виконувати свою роботу в умовах, що дають незалежні і об'єктивні рекомендації та висновки", - вважають заявники.

Вони закликали ВООЗ активізувати другу фазу досліджень під керівництвом міжнародних і незалежних експертів за умови повного доступу до даних. Лише так, стверджують у зверненні, міжнародна спільнота зможе "оцінити походження COVID-19, винести цінні уроки з пандемії і запобігти майбутнім руйнівним наслідкам спалахів захворювань".

Нагадаємо, що раніше у цей же день Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала повний звіт про походження коронавірусу, який викликає хворобу COVID-19. Доповідь, яка містить понад 100 сторінок, підготували за підсумками роботи дослідників в Ухані. 

Експерти ВООЗ вважають витік вірусу з лабораторії "вкрай малоймовірним", схиляючись до версії щодо передавання COVID-19 від кажанів до людей через іншу тварину-носія. Однак спосіб передачі досі незрозумілий. У звіті рекомендується провести додаткові дослідження серед худоби і домашніх тварин, які можуть заразитися на коронавірус, особливо кішок і норок.

Зауважимо, що приїзду команди експертів до Уханя передували місяці дипломатичних суперечок, що призвели навіть до публічної скарги гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса. 

Згодом повідомлялося, що уряд Китаю відмовився надати дослідникам Всесвітньої організації охорони здоров'я необроблені, персоналізовані дані про ранні випадки COVID-19. 

Новини світу: ВООЗ підготувала доповідь на 124 сторінках щодо походження коронавірусу

Новини світу: ВООЗ підготувала доповідь на 124 сторінках щодо походження коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація