15 членів військової хунти М'янми пішли у відставку

Генерали військової хунти пішли у відставку і мають намір висувати свої кандидатури на виборах.

Масштабні перестановки відбулися у військовому керівництві М'янми напередодні перших в країні за останні 20 років загальних виборів, запланованих на 7 листопада.

Як стало відомо, у відставку пішли 15 високопоставлених військових, включаючи генерала Тхуру Шве Манна, який вважався третьою людиною в правлячій хунті в М'янмі. Відставні військові планують виставити свої кандидатури на майбутніх виборах.

У п'ятницю низка ЗМІ, у тому числі BBC News, повідомили, що в числі тих, що подали у відставку, опинився і лідер хунти - генерал Тан Шве. За даними з одних джерел, Тан Шве став відставним генералом, проте зберіг за собою посаду глави держави. Інші ЗМІ повідомили, що Тан Шве планує балотуватися на пост президента країни від Об'єднаної партії солідарності та розвитку. У той же час джерела AFP в правлячих колах М'янми повідомлення про відставку Тан Шве, який очолює хунту з 1992 року, не підтвердили.

Влада М'янми оголосила про проведення перших за останні 20 років загальних виборів 13 серпня 2010. Попередній раз загальні вибори в країні пройшли у 1990 році. Перемогу на них зі значною перевагою отримала опозиційна партія Національна ліга за демократію (НЛД) на чолі з Аун Сан Су Чжі.

Однак військова хунта результати виборів не визнала, а Аун Сан Су Чжі була поміщена під домашній арешт. Незважаючи на всі спроби світового співтовариства домогтися звільнення лідера опозиції, Аун Сан Су Чжі до цих пір знаходиться під арештом. У призначених на 7 листопада 2010 виборах ні Аун Сан Су Чжі, ні її партія участі не приймуть.

Читайте також:

Японські бізнесмени продавали М'янмі устаткування для ракет

В М'янмі розпочався референдум

У БЮТ поскаржилися, що влада не пускає їх на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: