15 жовтня - День миття рук (відео)

Організація Об'єднаних Націй і ,зокрема, Дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ – оголосили 15 жовтня Світовим днем миття рук.


Експерти ООН не раз заявляли, що звичка мити руки, яка вважається дуже банальною, може врятовувати тисячі дитячих життів щодня. Особливо висока смертність "через брудні руки" в Азії і Африці.

Саме тому ООН закликала виділити один день в році, щоб звернути увагу на необхідність привчити дітей мити руки.

За даними представника ЮНІСЕФ Веронік Таво, щодня від діареї, захворювання, яке ще називають "хворобою брудних рук", вмирають 5 тисяч дітей. Половини цих смертей можна було б уникнути, якби хворі мили з милом руки перед їжею і після відвідин убиральні.

В рамках проведення першого в історії Світового дня миття рук планується провести, за словами Таво, "справжню глобальну битву за гігієну, в якій головними дійовими особами стануть самі діти".

"Саме діти стануть тими, хто удома, у сімейному колі, або в суспільстві, розкажуть... про просту дію, яка рятує життя", - пояснила представник ЮНІСЕФ.

Акції і навчальні програми будуть проведені в 60 країнах, що розвиваються, велика частина яких розташована в Азії та Африці. Про важливість гігієни і, зокрема, миття рук дітям розповідатимуть в школах.

Серед азійських країн експерти відзначають особливо плачевні умови дотримання гігієни в Індії, Бангладеш та Афганістані. Що ж до африканського континенту, то дослідники заявили, що діарея, або "хвороба брудних рук", знаходиться на третьому місці серед причин летальних випадків серед дітей.

Таво додала, що "миття рук з милом - це найефективніша дія і найдешевший спосіб запобігти смерті від діареї", а також холери і пневмонії.

ВідеоДень чистих рук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: