18 тисяч зниклих безвісті

У першій половині 1990-их років на території республік колишньої Югославії зникло безвісті майже 18 тисяч чоловік.

Косово (Фото: prognosis.ru)
У республіках колишньої Югославії залишається невідомою доля 17 882 чоловік, приблизно 70 із цього числа доводиться на Боснію і Герцеговину (Фото: prognosis.ru)
Після міжетнічних воєн і конфліктів першої половини 1990-х років у республіках колишньої Югославії залишається невідомою доля 17 882 чоловік, приблизно 70% із цього числа доводиться на Боснію і Герцеговину, йдеться в доповіді регіонального відділення Міжнародного Червоного Хреста.

Доповідь, підписана керівником регіонального відділення МККК Полем Арні, опублікована в Белграді з нагоди Міжнародного дня без вісті зниклих осіб, що відзначається 30 серпня.

Більшість зниклих - це глави сімей. Їхні сім'ї зараз знаходяться в безправному становищі, наголошується в документі. Статус зниклої без вісті особи в республіках колишньої Югославії, незважаючи на вимоги Червоного Хреста й інших міжнародних організацій, дотепер не визначений. З цієї причини родичі зниклої людини не можуть вступити в новий шлюб, продати власність або поставити їй пам'ятник, зазначається в доповіді.

Багато сімей не залишають надії розшукати зниклих близьких, зокрема, в інших країнах. Але через відсутність належної підтримки з боку властей вони вимушені витрачати на пошуки значні кошти, наголошується в документі.

Як повідомили представники регіонального представництва Міжнародного Червоного Хреста, найближчим часом у столиці однієї з республік колишньої Югославії буде представлене нове спеціальне видання "Книги зниклих без вести", в якій опублікують списки людей, безслідно зниклих в результаті косівського конфлікту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: