189 країн вимагають від Ізраїлю розкрити ядерні арсенали

Країни-учасниці договору про нерозповсюдження ядерної зброї підписали підсумкову декларацію і закликали Ізраїль пустити на свої ядерні об'єкти спостерігачів ООН.

Країни-учасниці договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) на конференції в Нью-Йорку схвалили підсумкову декларацію, в якій, зокрема, міститься заклик провести в 2012 році конференцію щодо заборони ядерної зброї і зброї масового знищення на Близькому Сході. В рамках цього Ізраїль зобов'язали пустити інспекторів на свої ядерні об'єкти.

Крім того, п'ять держав договору, що володіють ядерною зброєю (Росія, США, Китай, Великобританія і Франція), мають намір прискорити процес зі скорочення своїх ядерних арсеналів.

Крім того, у Декларації міститься заклик до проведення в 2012 році міжнародної конференції "щодо встановлення на Близькому Сході зони, вільної від ядерної зброї та іншої зброї масового ураження".

Це положення було включено в підсумковий документ нинішньої конференції за наполяганням арабських держав для того, щоб змусити Ізраїль відмовитися від своїх не заявлених офіційно ядерних арсеналів.

США погодилися на включення в резолюцію пункту, що закликає Ізраїль підписати Договір і допустити інспекторів ООН на свої ядерні об'єкти.

Ізраїльські дипломати вже висловлювали думку: резолюція носить рекомендаційний характер і не має зобов'язуючої сили. Але вона може мати далекосяжні наслідки, якщо її схвалить Рада безпеки ООН.

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, підписаний у 1968 році, - це багатосторонній міжнародний акт, розроблений Комітетом з роззброєння ООН з метою поставити міцну перешкоду на шляху розширення кола країн, що володіють ядерною зброєю.

Цей документ підписали 189 держав, включаючи й Україну (тоді - СРСР). Кожні п'ять років проводяться конференції з питання ядерного роззброєння. Три держави - Індія, Пакистан і КНДР - мають ядерну зброю, але в цей договір не входять.

Читайте також:

Британія не збільшуватиме свій ядерний арсенал

НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

Президент Ізраїлю назвав Іран загрозою всьому цивілізованому світу

Лукашенко: відмова Білорусі від ядерної зброї була найбільшою помилкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: