19 артефактів з гробниці Тутанхамона США повернуть Єгипту

Нью-йоркський музей Метрополітен поверне в Єгипет 19 артефактів, взятих з гробниці знаменитого фараона Тутанхамона.

Єгипетський археолог і історик Захі Хавасс в середу, 10 листопада, заявив, що нью-йоркський музей Метрополітен поверне в Єгипет 19 артефактів, взятих з гробниці знаменитого фараона Тутанхамона. Представники Метрополітену поки ніяк не прокоментували заяву.

Хавасс розповів, що в числі повернутих предметів будуть маленькі статуетки та ювелірні вироби, в тому числі мініатюрний бронзовий пес, підвіска для браслета у формі сфінкса й намисто.

Артефакти будуть доставлені на батьківщину в наступному році і поповнять присвячену Тутанхамону колекцію у Великому єгипетському музеї, відкриття якого заплановано на 2012 рік.

Предмети, про які йде мова, опинилися в Нью-Йорку в 1948 році, коли музей Метрополітен закрив штаб своєї експедиції, що працювала в Єгипті.

Фараон Стародавнього Єгипту Тутанхамон вступив на престол в десятирічному віці і правив приблизно в 1333-1323 роках до нашої ери. Його гробниця була виявлена археологами в 1922 році і є єдиним майже не розграбованим похованням фараона, що дійшли до наших днів.

Читайте також:

У Єгипті розкопали статую діда Тутанхамона

У Єгипті знайшли унікальну похоронну камеру

Археологи знайшли в Єгипті гробниці віком більше 4 тисяч років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: