192 світових лідера в одній будівлі

У штаб-квартирі ООН почалася загальнополітична дискусія лідерів 192 націй.

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку у вівторок з півгодинною затримкою відкрилася загальнополітична дискусія лідерів 192 націй.

"Ми стаємо все більш уразливими перед новими викликами, такими як тероризм, ядерне розповсюдження, бідність, стихійні біди та наслідки кліматичних змін. Майже половина світу продовжує жити на два долари на день," - заявив голова Генасамблеї ООН Срджан Керім, задавши тон дискусії.

На цьому унікальному форумі по 15 хвилин для звернення до світової спільноти одержать усі - від лідерів наддержав до глав маленьких острівних держав.

На перший день 62-ї сесії Генасамблеї ООН заплановані виступи президента США Джорджа Буша, лідера приймаючої країни (він значиться другим у списку ораторів після президента Бразилії), а також президента Ірану Махмуда Ахмадінежада, який до свого прильоту до Нью-Йорка викликав Буша на дебати в ООН.

Непримиренних опонентів зуміли "розвести" за часом, надавши іранському лідеру слово у другій половині дня.

У перший день виступлять також президенти Франції та Казахстану, Афганістану й Індонезії, прем'єр-міністри Франції та Італії. Завершиться форум націй 3 жовтня виступом посланця Тринідаду і Тобаго.


Президент Венесуели Уго Чавес, що минулого року зробив з трибуни ООН емоційну мову, не буде присутній на 62-й Генасамблеї ООН, що проходить зараз у Нью-Йорку, повідомляє РІА Новости з посиланням на агентство Рейтер.

Спочатку планувалося, що в середу Чавес виступить перед главами держав із промовою, проте венесуельський лідер заявив, що дуже зайнятий. На цьому тижні він приймає в Каракасі президента Ірану Махмуда Ахмадінежада, який прибуде туди з Нью-Йорка.

Про програму візиту Чавес нічого не повідомив. Востаннє лідери двох країн зустрічалися в Тегерані в липні 2007 року.

У своєму виступі на Генасамблеї ООН минулого року Чавес обрушився з різкою критикою на президента США Джорджа Буша і його виступ в ООН. Тоді президент Венесуели назвав американського лідера "дияволом", який "говорив так, ніби він володіє всім світом".

Чавес стверджує, що не планував проводити таких порівнянь. За словами Чавеса, його захопили емоції, коли він думав про політику Буша відносно Іраку та інших країн.

За словами дипломатів, торішній виступ Чавеса з трибуни ООН коштував Венесуелі дворічного членства в Раді Безпеки ООН, оскільки багато країн відмовили їй у підтримці в боротьбі за місце непостійного члена Радбезу.

Відео62-а сесія Генеральної Асамблеї ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: