20 звинуваченим у нападі на українців в Перемишлі загрожує до 3 років в'язниці

Обвинувачені у вульгарній формі ображали учасників ходу з приводу їхньої національної приналежності.

У справі про перешкоджання проведенню української церковної церемонії у прикордонному польському місті Перемишлі в червні 2016 року проходять 20 обвинувачених.

Про це повідомила речниця Окружної прокуратури у Перемишлі Марта Пентковська, передає Польське радіо.

Зокрема, вона відзначила, що обвинувачені у вульгарній формі ображали учасників ходу з приводу їхньої національної приналежності та силою притримували тих, хто йшов попереду процесії, заважаючи їм іти далі.

Окрім того, п'ятеро чоловіків відповідатимуть за те, що спільними узгодженими діями під час урочистостей завдали ударів та шарпали одного із учасників. Троє інших відповідатимуть також за нанесення ударів та смикання за одяг іншого чоловіка теж через його українську національність.  

Зазначається, що усім обвинуваченим загрожує покарання до 3 років позбавлення волі.

ВідеоПольські націоналісти під час маршу бажали українцям смерті

Обвинувальний акт у цій справі вже надійшов до Районного суду у Перемишлі.

Нагадаємо, у червні минулого року у польському місті Перемишль група ультраправих напала на процесію греко-католиків і православних, які після панахиди за Українськими Січовими Стрільцями йшли з собору на місцевий військовий цвинтар. Вони вигукували образливі гасла на адресу учасників процесії, тримали транспаранти: "Бандерівці та їхні прихильники – геть з Польщі" і такі, що стосувалися Волинської трагедії. Поліція відділяла процесію від польських націоналістів. Правоохоронці заявили, що застосовувати силу не було необхідності. 

 

Залиште свій коментар