2008-ий - Міжнародний рік картоплі

Генеральна Асамблея ООН проголосила 2008 рік Міжнародним роком картоплі, звернувши тим самим увагу світових держав на роль цього багатого вітаміном С овоча.

На думку Генассамблєї, картопля відіграє величезну роль в забезпеченні продовольчої безпеки. Масове вживання продукту сприятиме викоріненню убогості й допоможе в досягненні узгоджених на міжнародному рівні цілей в галузі розвитку, вважають в ООН.

Дані цілі були сформульовані в Декларації тисячоліття. Саме вона і запропонувала Продовольчій і сільськогосподарській організації Об'єднаних Націй (ФАО) сприяти втіленню програми Року у співпраці з урядами та іншими відповідними організаціями системи ООН. Рішення про проголошення 2008 року ім'ям картоплі закріплене і в резолюції від 22 грудня 2005 року.

Джерело в ООН, що побажало залишитися анонімним, заявило, що "для дипломатів ці "міжнародні роки" мають незначне значення в порівнянні зі врегулюванням міжнародних конфліктів.

"Але ми не можемо ігнорувати пропозиції фахівців і співробітників організації," - сказав дипломат.

Раніше Асамблея проголосила 2004 рік Міжнародним роком рису, відзначивши, що рис є основним продуктом харчування для більш ніж половини населення світу. У вказаній резолюції вона також підтвердила необхідність підвищення обізнаності про роль рису в ослабленні гостроти проблеми убогості й недоїдання. А 2002 роки був оголошений Міжнародним роком гір.

Відзначимо, що 2008 роки також названий Міжнародним роком санітарії, мов і Землі.

Нагадаємо, що восени цього року група генетиків з Каліфорнійського університету провела дослідження і з'ясувала, що картопля посприяла еволюції людини, оскільки люди, на відміну від мавп, володіють великою кількістю копій гена, який сприяє засвоєнню їжі, багатої на крохмаль.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: