2010-й увійде в історію як рік природних катастроф

Цього року жертвами повеней, землетрусів, обвалів, спеки та ураганів стали близько 260 тисяч людей. Минулого року, для порівняння, загинули 15 тисяч.

2010 рік увійде в історію як один з найбільш катастрофічних. Цього року Земля потерпала від землетрусів, повеней, виверження вулканів, ураганів, обвалів, спеки та посухи.

Підсумки стихійних лих 2010-го підбили вчені університетів Флориди і Колорадо, швейцарська страхова фірма Swiss-Re і Всесвітня організація охорони здоров'я.

За даними швейцарської страхової фірми, станом на листопад у природних катастрофах загинули близько 260 тисяч людей (ВООЗ називає цифру в 250 тисяч). Для порівняння – минулого року було лише 15 тисяч загиблих.

На думку фахівців, часто люди самі винні в наслідках природних катастроф. Наприклад, коли зводять у сейсмонебезпечних районах неякісні будинки, які потім стають пастками для сотень мешканців.

Як приклад експерти нагадали землетрус на Гаїті, який забрав більше 220 тисяч життів. У столиці Гаїті Порт-о-Пренсі зараз живе утричі більше людей, ніж 25 років тому, причому більшість мігрантів – у халупах на околицях міста.

"Якби такий самий потужний землетрус спіткав Порт-о-Пренс в 1985 році, кількість жертв не перевищувала би 80 тисяч", - впевнений фахівець Флоридського університету Річард Ольсон. А якби землетрус стався не в настільки щільно забудованому районі з неякісними будівлями, а, наприклад, у більш забезпеченому Чилі, жертв було б менше 1000.

На думку кліматологів, екстремальні погодні явища в 2010 році теж є наслідком людської діяльності. Якби не було потепління клімату, така спека в Росії, як цього літа, була б можлива раз в 100 тисяч років.

Потепління клімату вплинуло і на виникнення буранів. За більш високих температур у повітрі більше вологості, що в свою чергу викликає потужні бурі.

Землетрус на Гаїті, спека в Росії і повені в Пакистані вважаються найбільшими природними катастрофами 2010 року, однак жертви були і під час землетрусів у Чилі, Туреччині, Китаї та Індонезії.

За словами експертів, цей рік був одним із найбільш сейсмоактивних. З січня до середини грудня сталося 20 землетрусів (їхня середня річна кількість зазвичай становить 16). Востаннє 20 потужних землетрусів було в 1970 році.

Ісландський вулкан надовго зупинив авіасполучення в Європі. При цьому виверження були і в Гватемалі, Еквадорі, на Філіппінах і в Індонезії.

У повенях 2010 року в 59 країнах загинуло понад 6300 людей.

2010 рік увійде в історію і як один із найбільш спекотних. Середня температура в жовтні становила 14,7 градуса, що перевищує рекорд 2005 року. Температурні рекорди були встановлені в декількох країнах світу.

У США бачили незвичайно сильний торнадо. У Південній Дакоті випав величезний град діаметром 20 см і вагою близько кілограма.

За даними Swiss-Re, природні катастрофи завдали збитків 222 млрд доларів. Ця сума в середньому вище за звичайну, проте вона не є рекордною, оскільки кілька великих катастроф сталися в бідних районах.

Читайте також:

Землетрус у Чилі зрушив міста американського континенту

У Бразилії зняли на відео унікальний вогняний торнадо

Восьми із десяти найбільших міст Землі загрожує землетрус

Північне сяйво над "живим вулканом" в Ісландії. ФОТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: