22 липня в історії: подорож гелікоптером навколо земної кулі та перші в світі автоперегони

Дата публікації
Перегляди
188
22 липня в історії: подорож гелікоптером навколо земної кулі та перші в світі автоперегони

1894 р. Перегони з Парижа до Руана. Маршан у Peugeot / Getty Images

Цього дня 88 років тому американський пілот Віллі Пост здійснив подорож літаком навколо світу, а за 50 років його земляк Дік Сміт зробив те саме тільки на гелікоптері.

22 липня запам'яталося людству чималою кількістю важливих подій: навколосвітні подорожі, перші неймовірні автоперегони, створення Міжнародного валютного фонду, в Україні цього дня 7 років тому звільнили окуповний терористами Сєвєродонецьк, а за рік до того в Англії народився маленький принц. Розповідаємо про найбільш визначні дати. 

Визначні дати

1819 року відбулася прем'єра вистави Івана Котляревського "Наталка Полтавка".

1894 року на трасі Париж—Руан завдовжки 126 км відбулися перші у світі автоперегони.

22 липня 1894 року в 8 годині ранку в Парижі почалися перші в історії автомобільні гонки. Ініціатором змагань став головний редактор паризької газети "La Petite Journal" П'єр Жиффар. Автомобільний пробіг повинен був продемонструвати можливості нового виду транспорту - самохідних екіпажів.

Машини вражали різноманітністю форм і конструкцій. 39 автомобілів мало двигуни внутрішнього згоряння, за ними йшли 28 "паровиків". Крім того, було представлено по п'ять електро- і пневмоавтомобілей, 25 пристроїв потрапили до номінації "Інші системи". Після відбіркових "заїздів" до старту допустили 28 автомобілів - 14 з бензиновими і 7 з паровими двигунами.

1927 року в  Італії створено футбольний клуб "Рома". Нині це один із найкращих клубів світу.

Від початку 1950-х клуб не залишає Серію А, і має у своєму активі 3 титули чемпіонів Італії: 1942, 1983 та 2001 року. Окрім того "Рома" дев’ятикратний володар Кубка Італії з футболу, здобувши останній титул 2008 року. Попри те, що "Рома" один з найсильніших клубів італійського чемпіонату, участь у єврокубках для "Роми" невдала. Домашні поєдинки "Рома" провидить на Олімпійському стадіоні Риму, який вона ділить з "Лаціо". Стадіо Олімпіко — другий за розмірами стадіон Італії (поступається лише міланськомe "Сан-Сіро").

1933 року американський льотчик Віллі Пост здійснив перший в історії одиночний переліт навколо земної кулі, який тривав 7 днів 18 годин та 49 хвилин. Він пролетів близько двадцяти шести тисяч кілометрів.

1944 року створено Міжнародний валютний фонд.

А ось 1983 року цього дня земляк Віллі Поста Дік Сміт першим облетів нашу планету просто на гелікоптері.

2014 року місто Сєвєродонецьк було звільнено від терористів ЛНР.

Хто з відомих людей народився цього дня

1891 — український письменник, байкар, публіцист Сергій Пилипенко. Розстріляний 3 березня 1934 року.

1937 — український письменник, довголітній політв'язень радянських концтаборів Богдан Климчак. Один з останніх політв'язнів УССР.

1946 —  французька співачка Мірей Мат’є. Вона була визнана спадкоємицею великої Едіт Піаф.

2013 — Принц Джордж Кембриджський, син герцога Кембриджського Вільяма та його дружини, герцогині Кембриджської Кейт, правнук королеви Єлизавети II; майбутній спадкоємець британського престолу.

Принц Филипп и принц Джордж / Getty Images

Читайте також: 21 липня в історії: перша людина на Місяці та видання останньої книжки "Поттеріани"