25% сирів на російському ринку запідозрили в українському походженні

25% сирів на російському ринку запідозрили в українському походженні

Фото: pixabay.com

Постачання цієї продукції заборонене в країну від 2016 року.

Щорічний обсяг поставок до Росії сироподібних продуктів, вироблених переважно з рослинних жирів, але таких, що видаються за молочні сири, досягає 150-300 тис. т на рік. Значна частина таких продуктів нібито випущена в Україні, поставки з якої заборонені від 2016 року.

Про це повідомила офіційний представник Россільхознагляду Юлія Мелано, передає РБК.

За її словами, продукція ввозиться до Росії через Білорусь під виглядом товарів з Македонії, Ірану та інших країн. Так, вона заявила, що в жовтні 2017 року на кордоні з Білорусією співробітники Россільхознагляда зафіксували провезення 75 партій "білково-жирового продукту" з таких країн, як Македонія, Китай, Іран, Сан-Марино. Однак ветеринарні служби цих країн відповіли, що цю продукцію ні до Росії, ні до Білорусі не відвантажували.

"Швидше за все, йдеться про легалізацію українського сиру або білково-жирового продукту через Білорусь (зокрема, через "Белтаможсервис")", — йдеться у надісланому в середині грудня 2017 року листі керівника Россільхознагляду Сергія Данкверта заступнику глави Мінекономрозвитку Саві Шипову. Йдеться про постачання на територію Росії "небезпечної та низькоякісної продукції", заявляв Данкверт.

До 25% сирів на російському ринку можуть бути українського походження, вважають у Россільхознагляді.

Раніше у вересні минулого року на ринку Сімферополя вилучили понад 20 кілограмів сирів з Німеччини, Нідерландів, Литви та України, а також - 900 грамів української ковбаси. Всі продукти росіяни спалили, оскільки ті потрапляють під дію продовольчого ембарго. За час окупації було знищено понад 7,5 тонн санкційних продуктів.

У Криму росіяни вилучили та спалили сири з Європи та українську ковбасу

У Криму росіяни вилучили та спалили сири з Європи та українську ковбасу

Повʼязані теми:

Наступна публікація