26 січня стало "чорним днем" безробіття

Тільки за один день - 26 січня - великі компанії в усьому світі оголосили про звільнення 76 тисяч працівників.

Аналітики назвали понеділок 26 січня – одним з найгірших днів для ринку праці в усбому світі Намагаючись знизити витрати в умовах економічної кризи, що посилюється, провідні компанії світу оголосили про скорочення 76 тис. робочих місць.

Наймасштабніші потрясіння чекають ринок праці США. Компанія Caterpillar, яка виробляє будівельне устаткування, оголосила про рішення звільнити 20 тис. людей. У результаті злиття двох фармацевтичних гігантів Pfizer і Wyeth без роботи залишаться 19,5 тис. співробітників. Американський оператор мобільного зв'язку Sprint Nextel має намір звільнити 8 тис. працівників, що становить 14% персоналу і заморозити вклади останніх співробітників через різке ослаблення споживчого попиту. Минулого тижня про скорочення 5 тис. людей оголосила компанія Microsoft. Компанія Intel має намір звільнити 6 тис. робітників.

Серед європейських фірм, які вибрали ту ж стратегію, – голландський виробник електроніки і медичного устаткування Philips, фінансова група ING і найбільша у світі сталеливарна компанія Corus. Компанія Philips має намір скоротити 6 тисяч людей через падіння попиту на свою продукцію. Найбільша в світі сталеливарна компанія Corus підтвердила повідомлення про скорочення 3,5 тисяч співробітників. В основному постраждають співробітники заводів, розташованих у Великобританії.

За словами глави дослідницького інституту Міжнародної організації праці Реймонда Торреса, працедавці скорочують робочі місця набагато швидше в ході нинішньої рецесії, ніж на початку 1990-их.

За місяці кризи американська економіка втратила більше робочих місць, ніж за всі роки після закінчення Другої світової війни. Кількість робочих місць скоротилося в грудні на 500 тис., а в річному вираженні зростання безробіття залишило 2,4 млн. робочих місць, що є рекордом з 1945 року.

У Великобританії також відмічено серйозне зростання безробіття з вересня по листопад 2008 року. Загальна кількість безробітних склала 1,92 мільйона, що є рекордним показником з вересня 1997 року.

В Україні у грудні 2008 року безробітними виявилися 844,9 тис. людей, з них в Державну службу зайнятості звернулося 286,8 тис. безробітних.

Читайте також:
IBM звільнила майже три тисячі людей
У центрах зайнятості вакансій стає більше, а звернень менше
Україна наближається до дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: