Який сьогодні день, 27 липня в історії: перелік важливих подій

Дата публікації
Перегляди
702
Який сьогодні день, 27 липня в історії: перелік важливих подій

Associated Press

Цього дня в США традиційно відзначають Національний день шотландського віскі, гострого хот-дога та крем-брюле.

Сьогодні, 27 липня, у світі відзначається Міжнародний день гамбургера. Саме 27 липня 1900 року американський гастроном Луї Лессінг у своєму рідному місті Нью-Гейвен продав перший гамбургер.

Крім того, сьогодні відзначається доволі незвичайне свято - День прогулянки з домашніми рослинами (Take Your Houseplants for a Walk Day). Ідея цього дня полягає в тому, що власники рослин можуть милуватися рослинами один одного, обмінюватися історіями та порадами щодо догляду за ними. Для тих, хто вважає цю концепцію трохи дивною, існують більш консервативні способи долучитися до неї. Наприклад, використати цей день як привід, щоб пересадити будь-які рослини, які виросли завеликими, а якщо кімнатних рослин у вас немає - це чудовий привід аби завести якесь і принести сьогодні її додому.

Які ще визначні дати сталися цього дня

1672 — гетьман Петро Дорошенко розбив військо Речі Посполитої біля Четвертинівки.

1694 — актом парламенту заснований Банк Англії.

1830 — у Франції почалася Липнева революція.

1834 — відкрито Київський імператорський університет св. Володимира (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка) Навчання у Київському університеті розпочали перші 62 студенти.

1890 — застрелився голландський художник Вінсент ван Ґоґ.

Нідерландський художник Вінсент ван Ґоґ —постімпресіоніст, який є однією з найвідоміших і найвпливовіших постатей в історії західного мистецтва. За трохи більше як десятиліття створив близько 2100 художніх робіт, у тому числі близько 860 олійних картин, більшість з яких датовані останніми двома роками його життя. Роботи включають пейзажі, натюрморти, портрети та автопортрети, і характеризуються сміливими кольорами, а також драматичним, імпульсивним та виразним малярством. Його творчий спадок мав величезний вплив насамперед на французький живопис. За свого життя ван Ґоґ не зумів здобути комерційного успіху, і у віці 37 років, після років психічної хвороби, депресії та бідності вчинив самогубство.

2002 — "Скнилівська трагедія". Під час авіашоу на Скнилівському летовищі (Львів) зазнав катастрофи літак Су-27, вбивши 77 (зокрема 28 дітей) і поранивши понад 400 людей, найбільша в історії катастрофа на авіашоу. 

Урядова комісія визнала, що причиною катастрофи Су-27 була помилка пілотів. Крім того, причинами, які привели до катастрофи, названі неправильне розташування глядацької та льотної зон. До відповідальності за трагедію безпосередньо притягнуто 5 осіб. Постраждалі внаслідок Скнилівської трагедії та їхні родичі створили громадську організацію "Скнилівська трагедія". При вході на Скнилівський аеродром до перших роковин трагедії на кошти жертводавців зі всього світу була споруджена каплиця всіх Святих українського народу.

Літак пролітає над каплицею всіх Святих українського народу, де проходить панахида за загиблими жертвами Скнилівської трагедії, на місці падіння літака на аеродромі Скнилів.

Фотоархів

Рональд Рейган разом з дружиною Ненсі прогулюються на каное на їхньому ранчо біля Санта-Барбари, 27 липня 1976 рік / Associated Press
Мік Джаггер та "Ролінг Стоунз" влаштовують свій концерт перед більш ніж 60-тисячною аудиторією у Каліфорнії, 27 липня 1978 рік
Принц Чарльз і леді Діана Спенсер залишають собор Святого Павла після репетиції весільної церемонії в Лондоні, 27 липня 1981 року. / Associated Press
Звернення Президента Куби Фіделя Кастро до нації з нагоди 31 річниці кубинської революції, 27 липня 1984 рік / Associated Press
Майкл Джексон відвідує Діснейленд поблизу Парижа та позує з Міккі та Міні, 27 липня 1992 рік / Associated Press

Хто з відомих людей народився цього дня

1824 — Александр Дюма (син), французький письменник (драматург, прозаїк, поет), член Французької академії.

1904 — Людмила Руденко, українська та радянська шахістка, друга в історії шахів і перша серед українських шахісток чемпіонка світу серед жінок.

1929 — Іван Гнатюк, український поет, прозаїк, перекладач.

Читайте також: 26 липня в історії: що сталося та хто народився цього дня

Наступна публікація