27 тисяч корейців подали до суду на Apple

Мешканці Південної Кореї почали масово судитися з компанією Apple, вимагаючи компенсації за незаконне стеження за користувачами iPhone.

Більше 27 тисяч власників iPhone в Південній Кореї подали колективний позов проти компанії Apple, вимагаючи компенсації в 940 доларів на кожну людину за незаконний збір інформації про місцезнаходження пристрою і його власника.

Масово звертатися за компенсаціями корейці стали після того, як місцевий підрозділ Apple за рішенням суду сплатив одному з мешканців країни 940 доларів за аналогічним позовом.

Кім Хенг-сук подав до суду на Apple у зв'язку з наявністю в iPhone секретної функції, за допомогою якої здійснювався збір інформації про місцезнаходження і переміщення власника пристрою без його згоди, що є порушенням конституційних прав людини.

Юридична фірма Miraelaw з Чанвону стверджує, що протягом останнього місяця до колективного позову проти Apple приєдналося 27 тисяч 612 власників iPhone і їхня кількість продовжує зростати.

Скандал з приводу "стеження" за власниками iPhone спалахнув у квітні поточного року, коли два дослідника оприлюднили інформацію, що пристрої Apple з стільниковими модулями записують в пам'ять дані про переміщення апарату і передають їх до компанії.

Apple категорично заперечила всі обвинувачення. Як йдеться у заяві компанії, файл з геоданими, що зберігається на пристроях, містить координати не самого користувача, а лише станцій стільникового і Wi-Fi-зв'язку, що його оточують.

На початку серпня регулятори телекомунікаційного ринку Південної Кореї оштрафували місцевий підрозділ Apple за збір інформації про власників iPhone на 3 мільйони вон (2,855 тисячі доларів). Незважаючи на невеликий розмір, штраф став прецедентом - вперше Apple в цій справі було покарано з боку офіційної влади.

Читайте також:

На рахунках компанії Apple більше грошей, ніж у казні США

Топ-5 телефонів, здатних скласти конкуренцію iPhone5

Apple спростувало інформацію про стеження за користувачами: смартфони самі зберігають ці дані

iPhone і iPad викрили у шпигуванні за своїми власниками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: