30 ліквідаторів аварії на "Фукусімі" отримали понаднормову дозу радіації

Рівень небезпеки на "Фукусіма-1" підвищено до максимального, людей із 20-кілометрової зони примусово виселяють.

В Японії кількість ліквідаторів аварії на атомній електростанції "Фукусіма-1", які отримали опромінення понад норму, зросла вже до 30 осіб.

Про це повідомили представники компанії-оператора аварійної АЕС Tokyo Electric Power Co.

При цьому представники TEPCO нагадали, що у перший тиждень після аварії гранична норма була підвищена зі 100 мілізівертов до 250. Інші подробиці не повідомляються.

Після потужного землетрусу 11 березня через відмову системи охолодження на АЕС "Фукусіма-1" відбулися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше - вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів.

Пізніше з'явлася інформація про знайдення у ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, а також у продуктах харчування.

12 квітня влада Японії оголосила про підвищення рівня небезпеки на "Фукусіма-1" до максимального, рівного чорнобильському. 21 квітня прем'єр-міністр Японії дав розпорядження офіційно заборонити перебування людей у 20-кілометровій зоні відчуження навколо аварійної АЕС.

Читайте також:

Японці вигадали, як захистити найбільшу АЕС у світі

Ліквідатори з АЕС "Фукусіма-1" бояться смерті від перевтоми

Роботи зробили невтішні висновки, побувавши всередині "Фукусіма-1"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: