30 років вторгнення СРСР до Афганістану: США повторюють радянські помилки

25 грудня 1979 року Радянський союз ввів до Афганістану "обмежений контингент", який мав закріпити позиції СРСР у центрі Азії.

Рівно 30 років тому, 25 грудня 1979 року, до Афганістану були введені радянські війська. "Обмежений контингент" мав стабілізувати обстановку, закріпивши за СРСР домінуюче становище в центрі Азії.

Цього дня о 14 годині за київським часом частини щойно сформованої 40-ї армії одразу з двох напрямків перетнули афгано-радянський кордон і вторглися на територію Афганістану. Розпочалася масштабна військова операція.

Дипломати і шпигуни називали стратегічне суперництво і конфлікт між Британською і Російською імперіями і між їх наступниками в ХХ столітті, США і СРСР, за верховенство в Центральній Азії "Великою грою".

Ціною цієї "гри" стали більше 15 тисяч загиблих радянських військовослужбовців і цивільних осіб, близько 250 солдатів та офіцерів досі вважаються зниклими безвісти.

Зараз деякі російські експерти вказують, що Захід не виніс уроків з війни, яку вів в Афганістані Радянський Союз, і війська коаліції можуть повторити там долю радянських військ.

Нещодавнє рішення президента США Барака Обами збільшити чисельність американських військ ще на 30 тисяч осіб остаточно зрівнює в масштабах радянський "обмежений контингент" і сили ISAF.

Тоді, у 1979 році, жодна із сторін не могла навіть припустити, що рішення про вторгнення до Афганістану призведе до краху всього, що здавалося на той момент непорушним: йдеться про падіння Берлінської стіни, крах Радянського Союзу, кінець комунізму.

Держдума Росії в п'ятницю виступила із заявою у зв'язку з 30-ю річницею введення обмеженого контингенту радянських військ до Афганістану.

"Існуючі сьогодні різні, часто діаметрально протилежні оцінки доцільності введення обмеженого контингенту радянських військ до Афганістану в грудні 1979 року не повинні негативно впливати на шанобливе ставлення російського народу до воїнів, які сумлінно виконували свій обов'язок задля рішення поставлених перед ними завдань по боротьбі з міжнародним тероризмом і релігійним екстремізмом", - йдеться в документі.

Читайте також:

Афганські таліби пообіцяли Обамі "безліч нових трун"

Обама пояснив різницю між війнами у В'єтнамі та Афганістані

Іран хоче від Заходу компенсацію за участь у Другій світовій війні

Сейм засудив вторгнення радянських військ у Польщу в 1939 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: