"32 роки чекала, коли постукає поліція". Як у США ДНК-тест допоміг розкрити давню справу про замерзле на смерть немовля

"32 роки чекала, коли постукає поліція". Як у США ДНК-тест допоміг розкрити давню справу про замерзле на смерть немовля

Фото: tsn.ua

З'ясувати, що саме сталося з дитиною, вдалося за допомогою новітньої технології генеалогічного тестування ДНК.

Понад 30 років тому, 2 січня 1988 року, у американському місті Коннектикут поліцейські відшукали на парковці замерзле на смерть немовля. Усі спроби ідентифікувати дитину були марними, тож поліцейські назвали хлопчика Девід Пол ("Улюблений маленький чоловічок Бога") і поховали на ділянці кладовища Уолнат-Гроув, подарованій місцевим мешканцем.

Понад тридцять років справа не дала спокою слідчим, проте цьогоріч за допомогою новітньої технології генеалогічного тестування ДНК вони нарешті з'ясували, що сталося з дитиною. Читайте більше у матеріалі ТСН.ua.

Справа Девіда Пола

ДНК – одна з найпотужніших речовин у світі. У крихітних молекулах можна закодувати величезні масиви інформації, а існувати вона може протягом десятків тисяч років, і, таким чином, відроджувати історію.

Протягом останніх років метод генеалогічного тестування ДНК набув популярності серед криміналістів і допоміг розв'язати низку резонансних злочинів. Саме завдяки йому 2019 року детективи з Солт Лейк Сіті встановили, що вбивцею Дебри Кент є Тед Банді. Дівчинка-підліток зі штату Юта вважалася зниклою безвісти від листопада 1974 року.

Ця ж сама технологія також допомогла 2018 року ідентифікувати Джозефа Деанджело, також відомого як Golden State Killer, який, на думку правоохоронців, вбив щонайменше десять осіб і зґвалтував 50 жінок.Нова технологія допомогла розв'язати й загадкову справу Девіда Пола.

За словами шефа поліції Джеффрі Коссета, роками розслідувачі чули фальшиві зізнання та подорожували різними штатами, намагаючись встановити особу дитини. Проте 32 роки потому їм зрештою вдалося знайти винного у загибелі Девіда.

Фото: Associated Press

2012 року поліція Коннектикуту розпочала співпрацю з Колін Фіцпатрік, засновницею генеалогічного сервісу IdentiFinders International. А вже 2014 року жінка сказала, що визначила ймовірне прізвище матері дитини – зразки ДНК пелюшок, у яких було знайдено Девіда, дали змогу ідентифікувати її далеких родичів, йдеться у матеріалі The Washington Post. 

У листопаді 2019 року росзлідувачі відправилися до Флориди, щоб поговорити з людиною, чиє ДНК було найбільш схожим з ДНК дитини. Приблизно тоді ж Фітцпатрік вдалося знайти ще одного родича матері дитини.

Усе це дало змогу детективам з'ясувати, що деякі з родичок матері жили неподалік від місця, де було знайдено дитину, і усе це привело їх до матері хлопчика – Карен Кузмак Роше. Жінка відразу зізналася, що Девід Пол був її сином, і розповіла правоохоронцям "що 32 роки чекала на день, коли поліція постукає у її двері", а сама "шкодує про свій вчинок".

Деталі розслідування

За словами Роше, відразу після народження сина вона "перебувала у поганому психологічному стані". Вона завагітніла у віці 25 років і приховувала свою вагітність за допомогою вільного одягу. На думку поліції, батько Девіда, скоріше за все, про нього не знав. 

Жінка народила дитину у себе вдома, а 28 грудня 1987 року залишила сина під деревом на території паркінгу. За її словами, після цього вона зателефонувала місцевим пожежникам та сказала їм, що на парковці є дещо, на що їм варто звернути увагу. Проте фахівці не знали про те, що жінка мала на увазі дитину, і не знайшли Девіда. Перш ніж його виявила поліція, минуло близько 5 діб.   

За словами Роше, вона так вчинила, бо у Коннектикуті ще не діяв Закон про безпечні притулки, що декриміналізують залишення дітей. Документ, який почав діяти 2000 року, дозволяє батькам добровільно віддати дитину віком до 30 діб медпрацівникам.

Проти Роше навряд чи буде відкрито кримінальну справу – у штаті термін можливого притягнення до відповідальності за випадкам ненавмисного вбивства складає 20 років. Натомість від моменту загибелі Девіда Пола вже пройшло понад три десятиліття.

Колін Фіцпатрік вважає, що правда про долю Девіда Пола дає змогу покінчити з запитаннями без відповіді, проте не приносить справжнього завершення.

"Я вважаю, що оприлюднення інформації дає нам змогу жити далі. Проте я не вважаю, що існує таке поняття, як завершення, бо ми не можемо повернутися назад у часі і змінити минуле", - наголосила вона.

Нагадаємо, 38 років тому, 15 вересня 1981 року, у одному з селищ Баварії за загадкових обставин зникла 10-річна німкеня Урсула Герман.Вона мала здійснити подорож тривалістю усього у 10 хвилин від помешкання своїх родичів до власного будинку, проте так ніколи і не повернулася додому.  Що відомо про одну з найбільш заплутаних кримінальних справ Німеччини - читайте у матеріалі ТСН.ua

Моторошне зникнення Мадлен Макканн: що з нею сталося

Моторошне зникнення Мадлен Макканн: що з нею сталося

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Заплутані кримінальні справи
Наступна публікація