60 млрд. дол. для Африки

"G-8" виділила 60 мільярдів доларів на боротьбу зі СНІДОМ, малярією й туберкульозом в Африці.

Глави держав і урядів країн G8 на зустрічі сьогодні досягли домовленості щодо нової програми допомоги Африці. Виділені 60 мільярдів доларів підуть на боротьбу зі СНІДОМ, малярією й туберкульозом.

Половину цих коштів нададуть США, решта грошей надійде від інших країн-членів Клубу восьми. Програма була запропонована біля двох тижнів тому президентом США Джорджем Бушем. Канцлер ФРН Ангела Меркель має намір сьогодні представити цей документ керівникам країн Африки, які приймають участь у роботі саміту Групи восьми на Балтиці. 

Крім того лідери восьми держав підтвердять прихильність заявам, зробленим в 2005 році в ході саміту в шотландському Гленіглсі, коли вони пообіцяли до 2010 року подвоїти фінансування програм розвитку для найбідніших країн.

При цьому деякі гуманітарні організації звинувачують "Велику вісімку" в тому, що вона зрадила Африку, так і не виконавши цих обіцянок. 

Активно лобіюють допомогу Африці не тільки гуманітарні організації, але й деякі знаменитості - такі як лідер ірландської рок-групи U2 Боно й британський актор і музикант Боб Гелдоф, які в кулуарах саміту зустрічаються з лідерами "Вісімки", у тому числі і з господаркою зустрічі канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Президент Нігерії сказав, що буде добиватися від лідерів індустріальних країн більш справедливих умов торгівлі з Африкою і нових зусиль для вирішення криз на континенті.
"Ми розраховуємо на поглиблення партнерства, збільшення обсягу вільної торгівлі з африканськими країнами і розширення участі міжнародного співтовариства у вирішенні кризи на африканському континенті - особливо в Дарфурі і Сомалі", - сказав Ярадуа.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: