70-річного лідера нації Назарбаєва хочуть залишити президентом ще на 10 років

Чинного президента Казахстану "лідера нації" Нурсултана Назарбаєва планують залишити на посаді до 2020 року і при цьому позбавити його перевиборів.

Президента Казахстану, 70-річного Нурсултана Назарбаєва, чиї повноваження закінчуються в 2012 році, хочуть зберегти на посаді ще на десять років - до кінця 2020 року - і при цьому позбавити від перевиборів.

Така пропозиція прозвучала в Усть-Каменогорську (адміністративному центрі Східно-Казахстанської області), на зборах 850 депутатів різних рівнів, а також політичних і громадських діячів.

Учасники форуму створюють ініціативну групу, яка просуватиме ідею республіканського референдуму про продовження повноважень чинного глави держави. Про перевагу плебісциту перед виборами розповів зборам відомий громадсько-політичний діяч Казахстану Олжас Сулейменов.

"Вибори заплановано на 2012 рік, але я вважаю, що нам треба заощадити ці два роки. Казахстан зараз на підйомі, відволікати всю президентську команду і самого президента від вирішення важливих завдань, що стоять перед Казахстаном, не варто. Референдум може допомогти заощадити сили, тим більш результат виборів все одно був би відомий, але заради цього витрачати сотні мільйонів на підготовку проведення виборів навряд чи варто", - сказав він.

Нурсултан Назарбаєв - перший президент незалежного Казахстану. З 1991 року, коли республіка отримала суверенітет, він кілька разів перемагав на відкритих прямих виборах глави держави (останній раз - у грудні 2005 року), в 1995 році його президентські повноваження були продовжені на республіканському референдумі.

Нинішній термін президентських повноважень Назарбаєва закінчується в 2012 році, і він має намір балотуватися знову - вже в четвертий раз за свою кар'єру. У 2007 році парламент надав йому як першому президентові країни право балотуватися на вищий державний пост необмежену кількість разів. Наразі термін президентських повноважень у Казахстані становить сім років, з 2012 року він буде обмежений п'ятьма роками.

Нагадаємо, в червні цього року в Казахстані вступив в силу закон, що наділяє Нурсултана Назарбаєва статусом "лідера нації", що передбачає додаткові повноваження і захист. При цьому сам президент відмовився підписати закон, зазначивши, що всі необхідні повноваження та гарантії його недоторканності вже передбачені Конституцією та іншими законами.

Читайте також:

70-річний президент Казахстану зажадав створити еліксир молодості

Янукович з Назарбаєвим захотів у космос

Назарбаєву поставлять позолочений пам'ятник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: