8 мільйонів сиріт і вдів в Іраку

В Іраку кількість вдів і сиріт, які втратили чоловіків і батьків в результаті вторгнення військ США, сягла восьми мільйонів осіб.

В Іраку кількість вдів і сиріт, які втратили чоловіків і батьків в результаті вторгнення військ США в березні 2003, до теперішнього часу сягла восьми мільйонів людей.

Про це йдеться в оприлюдненій днями доповіді ООН, повідомляє інформаційне агентство "Новини Іраку". Це надзвичайно велика цифра для Іраку, населення якого складає 25 мільйонів людей.

"Сплеск насильства, що захлеснув міста Іраку після війни 2003 року, вбивства, викрадання людей і масова втеча мешканців з небезпечних районів привели до того, що більше 30% населення нашої країни найуразливіші його категорії жінки і діти втратили годувальників і стали вдовами і сиротами", - заявив на прес-конференції представник міністерства соціальної співпраці Іраку Аднан Занкана.

За його словами, така величезна кількість знедолених дітей, які залишилися без батьків, і жінок, позбавлених сім'ї, "негативним чином відіб'ється на іракському суспільстві через 10-15 років".

"Можна сказати, що на даний момент ми маємо щонайменше одне втрачене покоління, і в найближчі декілька років нам варто чекати сплеску дитячої та підліткової злочинності, а також зростання числа психічних захворювань", - вважає Занкана.

За даними Міжнародного Комітету Червоного Хреста, загальне число внутрішніх переселенців і біженців з Іраку з 2003 року і до цього часу перевищило чотири мільйони людей.

За час війни і окупації в Іраку, за даними міжнародних незалежних організацій загинули до 100 тисяч мирних мешканців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: