Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
8-річний біженець, який живе у притулку для безхатьків, став чемпіоном Нью-Йорка з шахів

Хлопцю зібрали понад 150 тисяч доларів на розвиток кар'єри.

8-річний біженець із Нігерії обіграв у шахи понад 70 вихованців елітних шкіл та клубів і став найкращим шахістом штату Нью-Йорк. Грати хлопчик навчився лише рік тому, йдеться у ТСН.16:45.

Танітолува Адевумі живе на Мангеттені у притулку для безхатьків. До  Нью-Йорка він приїхав два роки тому разом із батьками та старшим братом. Родина християн покинула все в рідній Нігерії, рятуючись від  ісламістів угрупування "Боко Харам". Історія маленького біженця розлетілась американськими ЗМІ, коли на вихідних Тані став чемпіоном із шахів у штаті Нью-Йорк.

"Це був мій перший турнір на рівні штату і я його виграв", - каже маленький чемпіон.

У своїй віковій групі хлопчик із притулку обіграв 73 суперників - вихованців елітних шкіл та дітей із персональними тренерами.

"Його інтелект, його кмітливість, його здібність до шахів – просто неймовірні", - стверджує тренер Рассел Маковскі.

Іще рік тому Тані взагалі не вмів грати в шахи. Навчився в шкільному клубі. Сьогодні хлопчик вирішує в 10 разів більше шахових заморочок, ніж середньостатистична дитина. Тренер каже – таке в його практиці вперше.

Відео8-річний біженець-безхатько з Нігерії став найкращим шахістом штату Нью-Йорк

Він обіграв сім десятків вихованців елітних шкіл та шахових клубів. Грати хлопчик навчився лише рік тому. Яка найзаповітніша мрія маленького Тані – далі у сюжеті.    

8-річний біженець-безхатько з Нігерії став найкращим шахістом штату Нью-Йорк

"Від рівня, коли він узагалі не грав, до того, щоби побити перших серед найкращих – лише за рік. Це нечувано! І все це живучий в притулку для безхатьків", - дивується тренер.

Щоб допомогти родині талановитого шахіста тренер Рассел Маковскі запустив збір коштів на одному з крауд-фандінгових сайтів. І для Тані вже зібрали понад 150 тисяч доларів. Нині чемпіон Нью-Йорка готується до загальнонаціонального турніру, що відбудеться в травні. Та має дві мрії - стати наймолодшим гросмейстером у світі і побити рекорд чемпіона світу.

А ще хоче, щоби йому та рідним дозволили залишитись у США. Наразі цього дозволу родина не має.

Кореспондент ТСН Катерина Кікоть

Залиште свій коментар

Вибір редакції